Wiktoria jest dziewczynką z Zespołem Downa. Od urodzenia cierpi z powodu obustronnego niedosłuchu i od 1 roku życia nosi aparaty słuchowe. Wspierają jej rozwój i funkcjonowanie w codziennym życiu. Wiktoria ma wadę serca, wrodzoną kamicę pęcherzyka żółciowego. cierpi z powodu niedoczynności tarczycy i Hashimoto co wiąże się ze stałym przyjmowaniem leków do końca życia. Jej prawidłowe funkcjonowanie i rozwój wspiera odpowiednio skomponowana dieta dobrana pod kątem współistniejących chorób.

W okresie dorastania pojawiły się niestety kolejne problemy – wada postawy oraz problem ze stopami – stopy płasko koślawe, halluksy. Zaczęły się pogłębiać problemy ze wzrokiem. W rezultacie musi  nosić okulary, jednak mimo tego ciągle istnieją problemy z widzeniem po zmroku i w innych specyficznych sytuacjach – dlatego wymaga dalszej specjalistycznej diagnozy.

To bardzo wesoła i komunikatywna dziewczynka. Mimo ciągłej pracy z logopedą nadal ma problemy z właściwą mową. W rezultacie utrudnia to jej funkcjonowanie w społeczeństwie. Wiktoria wymaga również specjalistycznej opieki ortodontycznej ze względu na skomplikowaną wadę zgryzu.

Podopieczna  bardzo lubi tańczyć, dlatego chętnie jest angażowana do przedstawień i występów szkolnych. Dużo radości dają jej zajęcia na basenie, praca z końmi i kontakt z psem.