Zastanawiasz się gdzie można dobrze zjeść w Olsztynie? Zobacz nasze propozycje!Jeśli z mniej lub bardziej błahego powodu znalazłeś się w Olsztynie wypadałoby dobrze zjeść – poniżej nasi ulubieńcy.W artykule ujęliśmy miejsca, które po prostu trzeba odwiedzić. Oczywiście, nie zapomnieliśmy też o ukrytych perełkach, o których możliwe, że wiedzą tylko Olsztynianie.

Gdy dzień mija niewiadomo kiedy, a ekipa Zespołu Fundacji jest tak pochłonięta swoimi zadaniami, że często prawie się nie widzimy… W ramach urozmaicenia i zasłużonej przerwy czasem lubimy odwiedzać miejsca gdzie można dobrze zjeść w naszym mieście. Zobacz gdzie lubimy kupować smakołyki w Olsztynie…

Rolki – Sushi Fast Food – nie dajcie się zwieść pozorom. Choć z zewnątrz ten lokal prezentuje się dość niepozornie,.. Sukcesywnie staje się coraz bardziej kultową miejscówką w naszym mieście. Świadczyć może o tym chociażby długa kolejka, która ustawia się w jednym, konkretnym celu… Po to by zdobyć kilka rolek sushi w uroczym kartoniku. W rezultacie zamieniając jeden z posiłków w ciągu dnia w wyjątkową smakową przygodę. Jedna rolka kosztuje kilkanaście złotych. Do każdej z nich jest jeden sos. Przepyszne i bardzo świerze. Rolki dostępne są zarówno w wersji łagodnej jak i pikantnej. Warte swojej ceny!

Adres:  Mochnackiego 5/1, (można znaleźć rolki idąc prosto w dół starówki)

Godziny otwarcia: niedziela – czwartek 12:00 -20:00, piątek, sobota: 12:00 – 21:00

Przedział cenowy: 15 zł – 18 zł

Koszary Pizza&Pasta – prezentuje mnóstwo perełek we włoskim stylu.Codzinne oferuje też zestaw dnia w bardziej przystępnej cenie. Co więcej, na przystawkę można zamówić apetyczną bruschettę, potem zamówić chociażby aromatyczną zupę i zakończyć posiłek aksamitnym tiramisu. To moźe być pomysł na udane popołudnie…

Adres: Kotańskiego 2

Godziny otwarcia: niedziela – czwartek 12:00 -21:00, piątek, sobota: 12:00 – 22:00

Przedział cenowy: 12 – 36 zł

Burgery i meksykańskie smaki:

Joe Gonzalez Bistro: gdyby ktoś chciał poznać ,,odrobinę” autentycznych amerykańskich smaków w stylu Tex-Mex Joe to odpowiednie miejsce. Na co dzień można serwują tu pyszne burrito, burgery jak z obrazka, chrupiącą quesadillę czy pożywne i piknantne chilli bowl…. Co więcej, na specjalną okazję można zamówić tu talerz imprezowy czy tort burger. Oczywiście wegetarianie znajdą dla siebie coś ciekawego. W weekendy pyszny posiłek często umila muzyka na żywo.

Adres : Hugona Kołłątaja 5 (starówka)

Godziny otwarcia: od 11:00, we wtorek do 21:00, poniedziałek, środa – sobota do 23:00, w niedzielę do 22:00

Przedział cenowy: 26 zł – 80 zł

KROVA grill&pub – jest urządzona w nowoczesnym loftowym stylu. Króluje u nich najlepszej wołowina. Tym sposobem można zjeść na Jarotach w Olsztynie dobrze przyrządzonego : tatara wołowego, burgery z wołowiny dojrzewającej, z kurczakiem, z burakiem oraz steki z Antrykotu. Jeśli wybierzecie się tu większą ekipą możecie pograć w planszówki, które są dostępne w lokalu.

Adres: Hanowskiego 9/61 (koło Pizerii Mała Italia)

Godziny otwarcia: w tygodniu od 13:30 – 22:00, w weekendy od 12:00 co najmniej do 22:00,

Przedział cenowy: Dobre burgery można dostać od ok. 29 zł.

Pizza, Pizzunia…

Wiśniowy Piec – Dla wielu mieszkańców Olsztyna to kultowa pizzeria. Oferują ludziom spragnionych kulinarnych wrażeń również pizzę tygodnia. To zarówno klasyczne jak i nietypowe połączenie rozmaitych składników.Dużą popularnością cieszy się pizza Ragazza – zamiast sosu pomidorowego znajduje się na niej pesto bazyliowe. Dlatego jeśli chcesz dobrze wrzucić na ruszt w Olsztynie, ale niekoniecznie masz ochotę zjeść sos pomidorowy, to może być dla ciebie ciekawa propozycja. Choć pizzeria znajduje się kawałek od centrum często jest w niej pełno ludzi. W związku z tym, jeśli wybierasz się do niej na obiad we włoskim stylu z ekipą i nie chcesz czekać aż zwolni się stolik, wskazana jest rezerwacja.

Adres: Kołobrzeska 3

Otwarte: codziennie 11:00 – 21:00,

Przedział cenowy: 17 zł – 32 zł.

Piccola Bari – Znajduje się na ulicy Popiełuszki w Olsztynie. Choć z zewnątrz może wydawać się dość niepozorna, zdecydowanie warto wejść do środka. Skosztować tam można m.in. szeroki wybór pizz, panzerotto, kilka rodzajów lasagne oraz duży wybór włoskich napojów. Coś ciekawego można też wyhaczyć dla siebie z menu sezonowego. Przy większej liczbie gości lepiej zarezerwować stolik z wyprzedzeniem.

Adres: Popiełuszki 24/h3,
Otwarte: poniedziałek – sobota, 12:00 – 21:00
Przedział cenowy: 23 zł – 48 zł.

Podzielcie się w komentarzach jakie są wasze ulubione restauracje w stolicy Warmii i Mazur…

Poprzednie artykuły ze strefy rodzica:

Wiosna, a aktywne zabawy z dziećmi. Kilka propozycji