Jedna samotna matka. Jedna niesłysząca nastolatka, która aby dorównać koleżankom, każdego dnia podejmuje heroiczną walkę. Jeden cel: optymalny rozwój pomimo niepełnosprawności.  Jeśli to się nie uda,  dziewczynie grozi wyobcowanie. 

 

Anita i jej dzielna mama nie muszą być z tym wszystkim same.

 

Aktualizacja KWIECIEŃ 2023:

Lata mijają a marzenia naszej przebojowej podopiecznej Anity się nie zmieniają. W tym roku kolejnym ważnym krokiem w dorosłość jest niezmiennie… turnus rehabilitacyjny!

Tak naprawdę Anita może już odliczać dni do następnego, bezcennego wyjazdu.Tym razem turnus odbędzie się w górach w Murzasichu.

Możesz podać dziewczynie pomocną dłoń i kibicować jej w tym maratonie po lepsze życie. Właśnie teraz, gdy dorasta, decydują się jej losy, a kolejnym przystankiem jest turnus rehabilitacyjny w Korbielowie.To właśnie tam Anita bardzo intensywnie uczy się mówić i słyszeć otaczający ją świat, aby choć trochę stawić czoła swojej sprzężonej niepełnosprawności.

 

Bez techniki ani rusz

W prawym uchu jest wszczepiony implant ślimakowy, w lewym aparat słuchowy. Do tego zawsze ma przy sobie procesor mowy, który pomaga Anitce porozumiewać się, wyrażać swoje myśli i potrzeby. Cykliczne wizyty w Międzynarodowym Instytucie Słuchu i  kompleksowa rehabilitacja m.in. z surdologopedą i psychologiem. Ale to właśnie podczas turnusu dziewczyna dostaje wytyczne do dalszej walki o jej młodzieńczy świat.

 

Masz Moc! Użyj jej w szczytnym celu.

To właśnie brak pieniędzy na rehabilitację jest przeszkodą nie do przejścia dla samotnie wychowującej dziewczynę mamy. Pani Bożena jest w stanie córce wiele poświęcić, ale na ziemię sprowadza ją rzeczywistość. Chciałaby Anitce nieba uchylić i dać wszystko, aby tylko córka słyszała i rozwijała się jak inne dzieci, aby nikt nie wytykał jej palcem. Ale w pojedynkę nie da rady.

 

Łącząc siły możemy góry przenosić!

 

Tak naprawdę tylko Anitka i jej mama wiedzą jak wiele pracy kosztuje „zwyczajne” życie nastolatki. Jak dziewczyna musi walczyć, aby cieszyć się młodością pomimo obustronnego niedosłuchu. Dziewczyna nie pozwala się w tej walce zatrzymać.  Nie osiada na laurach, a pani Bożena wciąż zastanawia się skąd wziąć na tę walkę pieniądze? Jak nie zawieść córki, przecież ona jest taka dzielna, ma tak wiele empatii i każdego dnia pomaga innym ludziom! Teraz to my mamy szansę dodać jej skrzydeł. Udowodnijmy, że dobro, które nastolatka roztacza wokół siebie, wróci do niej ze zdwojoną siłą.

 

Pomóż Anicie uwolnić się z ciszy

By mogła wkroczyć w dorosłe życie pełna wiary i pewności, że niezależnie od tego jakie wyzwania spotka na swojej drodze, to zawsze sobie poradzi.

Zostań kibicem w batalii o lepsze życie Anity. Pod koniec wakacji zajrzyj tu i zobacz, co dzięki Tobie udało się jej osiągnąć. Dzięki pomocy ludzi takich jak TY, ludzi z dobrym serduchem, ludzi, pełnych wiary, że największym skarbem w życiu człowieka jest zdrowe życie pomożemy dziewczynie w walce z głuchotą.

Bo tylko wspólnie możemy zrobić więcej!

 

Możesz też przekazać darowiznę wpłacając na konto: 21 1240 1590 1111 0010 2531 7517, wpisując w tytule wpłaty „Anita Zaniewska”.