Maja walczy z rzadką chorobą o samodzielność. Potrójny chromosom X, doprowadza jej organizm do licznych zaburzeń, spowalniając rozwój. Póki mózg Mai jest jeszcze plastyczny i skłonny do szybszego przyswajania prawidłowych zachowań, niezbędna jest systematyczna rehabilitacja, aby osiągnąć maximum samodzielności. Największym marzeniem dziewczynki jest skorzystanie ze specjalnej terapii Metodą Tomatisa, która okiełzna jej układ ośrodkowy, poprawi koordynację ruchową i zadziała na cały organizm, przede wszystkim uspokajając silne napady padaczki. Dzięki Tobie Maja będzie mogła biegać razem z rówieśnikami, z łatwością uczyć się nowych rzeczy. Usprawni dłonie i umysł,  aby w przyszłości nie potrzebować pomocy przy najdrobniejszych czynnościach.

 

Życie z potrójnym chromosomem X

Zaburzenia wywołane zespołem potrójnego chromosomu X obejmują mnogie wady wrodzone, chorobę nerek, wzroku i słuchu, tricefalopatię, a także anomalię szkieletową- ukryty niedowład prawostronny. Na domiar złego Maja  ma uszkodzony centralny układ nerwowy,  w wyniku czego zmaga się z padaczką. Życie w cieniu rzadkiej choroby ogranicza jej dzieciństwo i kontakt z rówieśnikami.

Nieustanna rehabilitacja

Nie da się ukryć, że nieustanna rehabilitacja stanowi nieodłączny element każdego dnia Mai. Od  3 miesiąca życia Maja jest pod stałą opieką specjalistów, dzięki czemu może samodzielnie siedzieć i chodzić. Fizjoterapeuta pracuje z dziewczynką nad zaburzeniami równowagi, wzmożonym napięciem mięśniowym, osłabieniem mięśni brzucha, a także  płaskostopiem i krzywicą kolan. Regularne spotkania z logopedą przynoszą widoczne efekty i łagodzą nadwrażliwość oralną, wspomagając między innymi  rozwój mowy. Ćwiczenia z ortoptystą pomagają Mai zwalczać postępującego zeza.

Terapia metodą prof. A. Tomatisa

Istnieje terapia, która może zmienić życie Mai. To terapia Metodą prof. A. Tomatisa. Odpowiednio filtrowane dźwięki Chorałów Gregoriańskich Mozarta w połączeniu z głosem matki o określonej częstotliwości, usprawniają przede wszystkim zdolność słuchania, ale nie tylko. Stymulowane są również ośrodki w korze mózgowej, co usprawnia percepcje mózgu i pozwala osiągnąć wyższy poziom funkcjonowania. Terapia zadziała na cały organizm Mai, pomagając w sferze intelektualnej i ruchowej.

To właśnie teraz jest ten czas! To największa dla Mai szansa

Teraz jest ten czas.Maja ma szanse na lepszy start, ważne jest jednak aby zacząć terapię jak najwcześniej, póki jej mózg jest skłonny do szybszych zmian i do nabywania prawidłowych nawyków z łatwością. Terapia metoda prof. A. Tomatisa da początek do większych zmian a kontynuowanie pozostałych rehabilitacji i terapii pozwoli utrzymać efekt, dzięki czemu dziewczynka samodzielnie wkroczy w dorosłe życie. Codzienne ćwiczenia przynoszą efekty, przez co Maja rozwinęła skrzydła. Otrzymała dyplom wzorowego ucznia i została  laureatką konkursu plastycznego.

Maja Gajewska ćwiczyMaja Gajewska czyta

Pomóż Mai  spełnić marzenie o samodzielnym życiu. Dołącz do zbiórki i podaruj jej szanse na zdrowie, bardzo tego potrzebuje, potrzebuje Twojej pomocnej dłoni.