Wyobraźcie sobie bieg, w którym rywalizujecie z doskonałymi zawodnikami, ale nie wiecie jak długo ten bieg będzie trwał, ani jaki dystans jest przed Wami. To właśnie morderczy, niepowtarzalny, zamieniający uczestników w prawdziwe zombi – Backyard Ultra!

Mistrzostwa Polski Backyard Ultra Polska 2023. Zagrała magia liczb. Wystartowałem z nr 62, wybiegałem 62 backyard’owe pętle, co oznacza, że pokonałem 415,772 km w ciągu 62 godzin! I stało się. Uzyskałem tym wynik kwalifikujący mnie do Mistrzostw Świata w USA. Po 17 latach systematycznego treningu piszę swoją nową sportową historię. Już 21 października spełniam swoje wielkie marzenie o starcie w Mistrzostwach Świata z orzełkiem na piersi.

Ależ to będą emocje!

Paweł Pszczółkowski zawalczy o mistrzostwo świata Backyard Ultra w USA

 

Już 21 października, w Bell Buckle na ranczu Lazarusa Lake’a odbędą się indywidualne mistrzostwa świata się BACKYARD ULTRA WORLD CHAMPIONSHIP. Zasady biegu są proste: o każdej równej godzinie, grupa śmiałków staje na starcie i pokonuje, wydawać by się mogło, fajną niewielką pętlę o długości 4,167 mili (6,706 km). I tak do momentu gdy na start zgłosi się tylko jeden biegacz. Mistrz. Zwycięzca. Bieg nie ma limitu czasowego. Może trwać 12, 20, 50 czy 85 godzin. Rekord Świata 102 pętle, ustanowiony przez Australijczyka Phila Gore, a rekordem Polski są 64 pętle, które pokonał Bartosz Fudali.

 

FOT. Darek Prokopczuk – fotografia

I właśnie w tym morderczym biegu weźmie udział nasz mistrz Paweł Pszczółkowski!

Ambasador Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” otrzymał powołanie do kadry Polski i  z orzełkiem na piersi wystartuje w Tennessee w USA w Mistrzostwach Świata BACKYARD ULTRA. Zawalczy o pobicie swojego rekordu 62 pętli. Paweł pokonał ponad 415km 772m i wywalczył 3 miejsce w klasyfikacji w zawodach Backyard Ultra w Jabłonnej 21 lipca tego roku. Znów zrobi wszystko, aby pobić swój rekord, ale i wesprzeć w walce o zdrowie i życie najmłodszych mieszkańców Warmii i Mazur. Każdą pętlę zadedykuje dziecku, które codziennie odbywa treningi, których intensywność zadziwiłaby niejednego zawodowego sportowca. Treningi, których celem jest zdrowsze i szczęśliwsze dzieciństwo.

Połączenie miłości do biegania z pomocą drugiemu człowiekowi zawsze przynosi wspaniałe rezultaty. I tym razem Paweł doskonale wie, jak to sprytnie to połączyć.

Komu pomoże?

Fundacyjnym maluchom takim jak Oliwka, Zuzia, Kajetan czy Arek.

Paweł Pszczółkowski: Będę zaszczycony jeśli do mnie dołączysz i wpłacisz do mojej wirtualnej zbiórki, abyśmy wspólnie pomogli chorym maluchom. Mam 2 propozycje:

Darczyńcy indywidualni

  1. Wpłać kwotę na swoją miarę. Pomożesz dzieciom i zobaczysz się na liście Darczyńców poniżej.
  2. Wpłać minimum 67 zł (6,7 km to 1 pętla) i WYTYPUJ ile pętli pokonam. Weźmiesz udział w dobroczynnej zabawie! Jeśli wytypujesz trafnie otrzymasz ode mnie niespodziankę! Osobiście wręczę Ci ją, gdy wrócę ze Stanów, w trakcie podsumowującego spotkania.

Typujesz wpłacając darowiznę tu, a w polu „słowa wsparcia” wpisujesz liczbę pętli.

Pomożesz dzieciom, zobaczysz się na liście Darczyńców poniżej i dodasz mi wiatru w żagle!

Uwaga! Typujemy do godz. 13 (naszego czasu) w sobotę 21.10. Ale będzie wspaniale, jeśli swojej hojności nie będziecie ograniczać i nadal będziecie wpłacać do Pawła skarbonki.

Paweł Pszczółkowski: Są mistrzostwa świata, więc świętujmy!

 

Firmy

Zabawmy się! Jak bardzo we mnie wierzysz?

TROCHĘ – 300 zł

BARDZO – 500 zł

 

 

 

 

 

JESTEŚ MISTRZEM – ­1000 zł

Wszystkich Sponsorów wyeksponujemy tu, w tej zbiórce, w miejscu, które wybierzecie.

Zatem do dzieła! Tak jak Paweł, pokażmy, że wspólnie robimy rzeczy wielkie. Wspólnie ratujemy zdrowie i życie chorych maluchów z Warmii i Mazur!

Tak było podczas Backyard Ultra Polska w 2023 roku.

Fot. Paweł Pszczółkowski Facebook

Możesz też przekazać darowiznę na konto: 21 1240 1590 1111 0010 2531 7517, wpisując w tytule wpłaty „Zbiórka Pawła Pszczółkowskiego”.