Nieopodal Działdowa, miasteczka w południowej części woj. warmińsko mazurskiego mieści  się nieliczna, kameralna, pełna rodzinnej atmosfery Szkoła Podstawowa w Turzy Wielkiej im. Ks. St. W.Frelichowskiego.

W 2021 r. obchodziliśmy stulecie naszej placówki a naszym organem prowadzącym stało się Stowarzyszenie „Edukator” z Łomży. Jesteśmy niewielką placówką, jednak i my pracownicy jak i uczniowie mamy wielkie serca i chęć niesienia pomocy. Od wielu lat w naszej placówce zbieramy nakrętki i pomagamy potrzebującym.

 

Uczniowe Szkoły Podstawowej w Turzy Wielkiej

 

Od 2022 r. nawiązaliśmy współpracę z Fundacją,, „Przyszłość dla Dzieci” w Olsztynie i tam będziemy przekazywać nasze zakrętki. Angażujemy się w różne akcje charytatywne m.in. pomagamy pieskom w schroniskach, zbierając dla nich karmę. Uczestniczymy w akcji,, Góra Grosza”. Działamy coraz silniej i prężniej. Naszym  marzeniem jest, aby w naszej miejscowości, w obrębie naszej szkoły stanęło wyjątkowe piękne serce na nakrętki, do którego mieliby dostęp również mieszkańcy naszej wsi.

Lubimy pomagać, chcemy pomagać, a dzięki niemu mielibyśmy na to większą szansę. Problem polega na tym, że nie udało się znaleźć sponsora by zakupić serduszko. My jako placówka nie dysponujemy takimi środkami finansowymi.

Byłoby nam niezmiernie miło, gdybyście pomogli spełnić nasze marzenie – Razem możemy więcej.