Nasilenie działań wojennych stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia 7,5 mln dzieci w Ukrainie.

Solidaryzujemy się ze wszystkimi ludźmi, którym bezprawnie odbierany jest dom, bo każdy zasługuje na poczucie bezpieczeństwa!

Jeśli walki nie ustaną, dziesiątki tysięcy rodzin mogą zostać zmuszone do opuszczenia swoich domów. Potrzeby humanitarne wzrosną. Tak też się stało.

Nasza ukraińska żółto-niebieska zbiórka wciąż działa

Dzięki niej wyposażyliśmy dom na Korczaka. Dzięki niej wsparliśmy setki osób. Dzięki niej możemy zrobić jeszcze więcej dobrego! Bo wojna się nie skończyła, a potrzeby wciąż są ogromne.

Kilka miesięcy temu wystosowaliśmy do Was prośbę o wspieranie naszej zbiórki na wyposażenie byłego domu dziecka na ul. Korczaka. Był to czas gdy ukraińskie domy dziecka zaczęły chronić się w Polsce. Chodziło o to, by jak najlepiej przygotować dom na Korczaka na przyjęcie ukraińskich sierot. Przy wsparciu Miasta Olsztyn, wielu jednostek miejskich, prywatnych firm, osób prywatnych i dziesiątek Wolontariuszy malowaliśmy na Korczaka ściany, kładliśmy podłogi, meblowaliśmy i urządzaliśmy. Zbiórka, którą uruchomiliśmy pokryła dużą część związanych z tym kosztów.

W międzyczasie nastąpiła zmiana przepisów. Podczas kilku tygodni, gdy dom był przygotowywany, rząd ukraiński wstrzymał migrację dzieci poza granice kraju.

Dzieci są relokowane na terenie Ukrainy.

Świeżo remontowany dom mimo że jego pierwotne przeznaczenie było inne spełnił swoją rolę. W czasie wakacji przy współpracy z Miastem Olsztyn, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie, Michelinem, olsztyńskimi MPEC i PwiK zorganizowaliśmy tam warsztaty dla małych Ukraińców, którzy przyjechali do Olsztyna ze swoimi mamami.

Projekt „Dwa Skrzydła Lata” uskrzydlił, wsparł psychologicznie i pomógł aklimatyzować się ponad 120 dzieciom.

Ukraińska Zbiórka to nie tylko Dom na Korczaka, ale również wspieranie ludzi, którzy do nas przybyli. Dzięki zebranym środkom byliśmy w stanie przekazać potrzebującym, najmłodszym Ukraińcom pomoc.

Potrzeby wciąż są ogromne. Jesteśmy teraz jednym wspólnym domem. Zależy nam by nikt nie cierpiał i nie czuł się źle. Miał gdzie mieszkać i co jeść. Wielu dzieciom po wojennych doświadczeniach niezbędna jest pomoc psychologa. To też próbujemy zapewniać. Ale na to wszystko potrzebne są środki.

Dlatego, prosimy, nie zapominajcie o naszej ukraińskiej zbiórce. Ona cały czas jest aktywna w słusznej sprawie. Każdego dnia staramy się dostarczać tym skrzywdzonym, wygnanym przez wojnę ze swoich domów dzieciom i ich mamom wszystkiego co potrzebują.

Wiemy, że równie OGROMNE macie serca, bo ciągle przy okazji różnych akcji nam to udowadniacie. I na nie, i tym razem liczymy! Te dzieci opuściły swoje miasta w huku bomb, teraz chciałyby tylko spokoju. Miękkich łóżek, ciepłej kąpieli. Zróbmy wszystko, by pokazać im, jak gościnnym miastem jest Olsztyn.

Prosimy, pomóżcie nam pomagać!

Przekaż darowiznę i pomóż dzieciom razem z nami!

Na portalu Jooble szukaj ofert pracy dla Ukrainek i Ukraińców.

#SolidarnizUkrainą

 


 

Możesz też przekazać darowiznę, wpłacając pieniądze na konto:

21 1240 1590 1111 0010 2531 7517

W tytule wpłaty „Pomoc dzieciom z Ukrainy”.

Jeżeli dokonujesz wpłaty z zagranicy:

Wpłaty w Euro:

IBAN: PL22 1240 1590 1978 0010 1541 4293

SWIFT: PKOPPLPW

Wpłaty w innej walucie:

IBAN: PL21 1240 1590 1111 0010 2531 7517

SWIFT: PKOPPLPW

z dopiskiem: „Pomoc dzieciom z Ukrainy”.

 


O wszystkim, na bieżąco opowiadamy Wam na profilu naszej Fundacji na Facebooku. Zapraszamy!


 

In English:

The ongoing war in Ukraine poses an immediate threat to 7.5 Million children.

We stand in solidarity with all people of Ukraine, as they lose their homes.

We believe that every person deserves to feel safe.

Unfortunately, the unlawful acts of aggression escalade even further.  As bombs continue to explode, tens of thousands of families are forced to leave their place of residence. Humanitarian needs continue to grow.

We know how BIG your hearts are and we are truly counting on you! These children left their cities and towns chased by exploding bombs and all they want now is peace and quiet, soft beds and a warm bath. Let us do anything we can to show them how hospitable Olsztyn really is.

You can also make direct payments to the Foundation’s bank account (for donations from abroad):

Donations in Euro:

IBAN ACCOUNT: PL22 1240 1590 1978 0010 1541 4293

SWIFT: PKOPPLPW

Donations in other currencies:

IBAN: PL21 1240 1590 1111 0010 2531 7517

SWIFT: PKOPPLPW

When making a payment, please include a note “Children of Ukraine”

 Status działań:

 

⇒ Zakupiliśmy fotele obrotowe, które będą stanowiły wyposażenie domu przy ul. Korczaka.

⇒ Z pomocą Pani Aleksandry pozyskaliśmy od Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana – komplety zastawy stołowej.

 

⇒ Społem Olsztyn przekazało nam m.in.: wyposażenie kuchni w tym sztućce, patelnie, garnki, miski czy pojemniki na żywność.

 

⇒Otrzymaliśmy komplet środków pielęgnacyjnych, który w imieniu swojej córki Izabeli z Londynu przywiozła nam pani Elżbieta z mężem.

 

⇒ Szkoła Podstawowa nr 5 w Olsztynie przekazała nam podstawowe artykuły żywieniowe oraz chemię.

 

⇒ Przedszkole Miejskie nr 5 przekazało nam środki czystości, które będą niezbędne w przygotowywanym ośrodku.

 

⇒ Pracownicy Michelin Olsztyn przekazali nam m.in.: pralko-suszarkę, mikrofalówkę, opiekacze.

 

⇒Pani Dorota i Pani Monika z Easysofa z Klebarka Wielkiego przekazały nam produkty w tym artykuły pielęgnacyjne dla dzieci, kolorowanki i artykuły chemiczne.

 

⇒ Otrzymaliśmy od Pani Karoliny i jej rodziny 60 prześcieradeł, które posłużą małym uchodźcom z Ukrainy.

 

⇒ Pani Ewelina przekazała nam 24 zestawy obiadowe.

 

⇒ Otrzymaliśmy od studentek i studentów Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie (Filologia angielska) środki czystości, chemię i artykuły pielęgnacyjne.

 

⇒ Firma Pani Julii Samblik – „Przyjazne ogrody” – przekazała nam profesjonalne zestawy do sprzątania wraz z zestawem środków czystości.

 

⇒ Pozyskaliśmy 4 stoły kuchenne.

 

⇒ Dzięki Waszemu wsparciu zakupiliśmy część niezbędnego wyposażenia, w tym: 45 łóżek, szafy, komody oraz meble kuchenne.

 

⇒ W ośrodku trwa remont, pomieszczenia przygotowywane są na przyjęcie dzieci z Ukrainy.

 

O wszystkich działaniach będziemy informować Was na bieżąco!

 


 

Firmy z wielkim sercem, które są dziś z nami:Dzięki Wam Przyjaciele możemy nieść pomoc dzieciom!

DMS Vinyl UK, Magellan Aerospace Polska Sp z o.o., Citi Handlowy, Michelin, Ippon Group, Playscholl, Transcom Worldwide Poland, Safilin Spółka z o.o., Lambud Sp. z o.o., Przyjazne Ogrody Modo Urban Fashion Mode, Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne pięknie Wam dziękujemy!