Właśnie dobiegły końca nasze wspaniałe, codzienne spotkania „Dwa Skrzydła Lata” gdzie przez okres całych wakacji spokojną, twórczą przystań znalazło łącznie 120 ukraińskich dzieci – przyszła pora na podsumowanie!

Podsumowanie – Warsztaty ,,Dwa Skrzydła Lata”. w domu na ul. Korczaka 120 dzieci z ukraińskich rodzin spędziło wakacje.

Moglibyśmy napisać, że to co dobre szybko się kończy, ale tak nie napiszemy – bo to dobro, ta energia, ta wspólna zabawa, integracja i wzajemne wsparcie będzie trwało dalej, tylko już poza murami Domu na Korczaka.

To zostaje w sercach i duszach na zawsze.

Podczas wakacji okazało się, że:

🌣 przede wszystkim, że Bibendum, Michelinowa maskotka, może i jest trochę nadmuchany, ale tak naprawdę równy z niego gość, taki co i w piłkę (pomimo swoich sporych oponek) zagra. I pośmieje się i przytuli ( tu akurat miękkie oponki jak najbardziej wskazane

🌣 ponadto, że Park Linowy może brzmi jak jakaś zwykła zabawa dla nieopierzonych jeszcze dzieciaków, ale tak naprawdę to coś dla ludzi odważnych i nieustępliwych.  A takie właśnie – wzorem swoich broniących swej niepodległości rodziców – są nasi mali goście z Ukrainy. Jak oni tam sobie świetnie  radzili!

🌣 że każdy ma w sobie do opowiedzenia piękną historię pędzlem. Podczas warsztatów terapii zajęciowej w siedzibie Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce powstały wzruszające, kolorowe, niosące nadzieję prace. Zrobiliśmy z nich wystawę. I głęboko wierzymy, że niedługo świat każdego ukraińskiego dziecka odzyska swoje barwy. A kolorami nadziei niech pozostaną w tym przypadku żółty i niebieski.

Okazało się też całe morze wielu innych rzeczy. Chociażby, że mimo bariery językowej jesteśmy sobie bliżsi niż mogłoby się nam wydawać.

Wszyscy pragniemy spokojnego, bezpiecznego świata pełnego słońca, wody, tęczy i zieleni, solidnej satysfakcjonującej pracy, a po niej twórczej zabawy i czasem też zupełnie bumelanckiego odpoczynku

Ponadto, że razem możemy naprawdę kreować wspaniałe rzeczy, że razem możemy się sobą opiekować i razem sobie pomagać. Bo razem możemy zrobić więcej – trzeba sobie tylko zaufać.

Na tych przepięknych zdjęciach widzicie to, co udało nam się wspólnie stworzyć przez te wakacyjne tygodnie.

Ale bardzo ważna sprawa jest nieuchwytna dla aparatów, niewidoczna dla oczu. Nasze ukraińskie dzieciaki zostały na co dzień otoczone solidną dawką specjalistycznej opieki psychologicznej , która je umocni i pozwoli na co dzień mierzyć się z wojenną traumą.

Codzienność w „Dwóch Skrzydłach Lata” to również wsparcie w przygotowaniu ukraińskich dzieci do pójścia do szkoły.

Co więcej, niektóre z nich po raz pierwszy usiadły w polskich szkolnych ławkach, usłyszały polski szkolny dzwonek

Niech czują się tego dnia bezpieczne.

A to wszystko w Domu na Korczaka, w domu który miał służyć dzieciom i tak też się stało 💙💙!

🌣 Podziękowania ślemy Wam wspaniali darczyńcy i sponsorzy za wspieranie naszej ukraińskiej zbiórki!

🌣 Dziękujemy partnerom akcji za wspaniałą współpracę!

🌣 Dziękujemy Warmińsko – Mazurskiemu Stowarzyszeniu Fotograficznemu „Blur” za przygotowanie niesamowicie chwytających za serce fotorelacji.

Fot. Agnieszka Dzikowska, Marian Baranowski, Tomasz Czuba i Anna Walesiak

Kłaniamy się w pas wszystkim Wolontariuszom!

Razem zafundowaliśmy tym straumatyzowanym wojną dzieciom niesamowity czas.

Razem możemy dokonywać naprawdę wspaniałych rzeczy! I niech ten stan trwa!

Jesteśmy naprawdę bardzo wzruszeni!

Ekipa Fundacji „Przyszłość Dla Dzieci”

Agnieszka Porowska

Warsztaty ,,Dwa skrzydła lata”, które cyklicznie odbywały się w domu na ul. Korczaka w Olsztynie były efektem współpracy pomiędzy Miastem Olsztyn, Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz naszą Fundacją. Spędziły w nim wakacje dzieci z Ukrainy.

Organizację warsztatów dla dzieci „Dwa skrzydła lata” wsparła też zaprzyjaźniona z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci” firma Michelin, a także miejskie jednostki – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, którym bardzo dziękujemy.

Partnerzy Warsztatów ,,Dwa skrzydła lata”

Wspólnie Możemy Zrobić Więcej!

Bardzo wam dziękujemy!

Przeczytaj też

Warsztaty ,,Dwa skrzydła lata” w domu na ul. Korczaka dają dzieciom zastrzyk pozytywnej energii! [ZDJĘCIA]

W domu dziecka w Olsztynie znów słychać dziecięcą radość. Dzieci z Ukrainy spędzą w nim wakacje!

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU