Sobota, 30 maja 2020

Krzysztof Urbanek

Podziel się:

Krzysztof Urbanek

12 lat / Olsztyn

Krzyś na pierwszy rzut oka to typowy przedszkolak, jednak zwykłym przedszkolakiem nie jest. Każdy jego dzień wypełnia walka z chorobą. U chłopca stwierdzono encefalopatię, zaburzenia neurotransmisji, a także opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Lekarze przekonują, że jedynie długotrwała rehabilitacja jest szansą na poprawę jego stanu zdrowia. Rodzice robią więc, co mogą, by pomóc synowi, choć koszty codziennej rehabilitacji i leczenia przekraczają ich możliwości finansowe. Krzyś jest też obserwowany w kierunku zespołu Kinsbourne’a. To niezwykle rzadka choroba. Zapada na nią jedna na 10 milionów osób. W przypadku tej choroby, efekty przynosi tylko leczenie sterydami.
Rodzica Krzysia i jego starszy brat są optymistami. Wierzą, że jeszcze może być dobrze. Zwłaszcza gdy widzą postępy, jakie robi chłopiec.
- Dla nas każdy dzień z nim jest darem. Cieszymy się z tego, że siedzi, chodzi, zaczyna też mówić, . Jesteśmy z niego bardzo dumni – mówi mama chłopca. Krzyś chce mówić, by móc wszystko przekazać swojemu starszemu bratu. Za pięć lat chce być taki jak on - wygrywać w szkolnych konkursach, malować, pisać wierszyki. Z kolei brat Krzysia marzy tylko o jednym... o zdrowiu dla swojego małego braciszka.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Krzysztof Urbanek.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!