Wtorek, 29 września 2020

Kuba Gajewski

Podziel się:

Kuba Gajewski

9 lat

Kuba urodził się z bez oznak życia z ostrej zamartwicy. U chłopca zdiagnozowano czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce- postać piramidowa- pozapiramidowa. Oznacza to, że choroba obejmuje całe ciało Kubusia. Chłopiec nie potrafi samodzielnie siedzieć, stać, chwytać i trzymać różne przedmioty, wykonuje także ruchy mimowolne, które nasilają się pod wpływem silnych emocji.
Jakub jest pod stałą kontrolą wielu lekarzy specjalistów, m.in. neurologiczna, okulistyczna, audiologiczna czy rehabilitacyjna. Chłopiec wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji oraz różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Kuba dwa razy w tygodniu jest rehabilitowany w domu. Kuba z mamą dwa razy w roku chcieliby wyjechać na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Kuba dodatkowo uczestniczymy w zajęciach wczesnego wspomagania w Nidzicy. Niestety koszty domowej rehabilitacji, dojazdów do lekarzy specjalistów czy sfinansowania turnusów rehabilitacyjnych wiąże się z wysokimi kosztami na co, nas rodziców, nie stać. Chcemy jednak zrobić wszystko, aby Kuba był w przyszłości samodzielny. Jakub został zakwalifikowany na zabieg fibrotomii, który przeprowadzony będzie w Krakowie w III 2019 roku. Na ten zabieg potrzeba ponad 12 000 zł!!! Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Kuby - razem możemy więcej!

Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Kuba Gajewski.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!