Św. Mikołaj budzi tylko dobre skojarzenia, łączy te osoby, które chcą być dobre, i te, które tej dobroci potrzebują. Ten święty patron dzieci, młodzieży i dorosłych jednoczy wszystkich pragnących dzielić się dobrem. Gwiazdkowa akcja Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” pokazuje, że drzemie w nas wiele dobra i empatii.

Wizyta u podopiecznych z prezentem świątecznym jest bezcenna.

Życie każdego z nas jest oczekiwaniem. Całe życie czekamy na kogoś, na coś, na lepsze czasy, na śnieg czy święta. Czekamy, a życie mija. Czasem warto przestać czekać, by świadczyć dobro i miłość. Bo dobro to jedyna rzecz, która się mnoży kiedy się ją dzieli. Tak właśnie jest z pomocą chorym dzieciom i rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji. Wzruszenie, entuzjazm i uśmiech dzieci to największa zapłata dla tych, którzy przyczynili do radosnych świąt.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” po raz kolejny zorganizowała świąteczną akcję„Gwiazdka z Przyszłością”.

Dzięki zebranym słodyczom,zabawkom i środkom pieniężnym, 500 dzieci z terenu naszego województwa będzie miało cudowne święta.

Do akcji „Gwiazdka z Przyszłością” włączyły się również szkoły, przedszkola, urzędy, osoby prywatne, firmy i przedsiębiorstwa. Chęć niesienia pomocy i spełnianie marzeń chorym dzieciom i potrzebującym rodzinom przyświeca również Firmie IPPON Group, która po raz kolejny przygotowała paczkę dla rodziny. W tej paczce znalazły się nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy, ale też prezenty, o których marzyli członkowie rodziny

— Firma Ippon Group jest ambasadorem Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” już od pięciu lat. Współpracujemy nie tylko przy okazji Świąt, ale przez cały rok. Co roku jako firma przeznaczamy część środków na cele dobroczynne. Jest to wpisane w strategię naszej firmy.

W tegorocznej świątecznej akcji udało nam się spełnić nie tyko marzenia tego chorego dziecka ale też wszystkie potrzeby rodziny, którą wybraliśmy wraz z Fundacją — mówi Anna Bocian, prezes zarządu IPPON Group.

— Nasza pozycja na rynku zobowiązuje do podejmowania działań społecznie ważnych. Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny i wyjątkowy, który porusza w nas pokłady dobra i jednoczy ludzi. Pomagamy, bo trzeba pomagać. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu ta rodzina będzie miała piękne, spokojne i radosne święta. Bo prawdziwa radość obdarowanych cieszy najbardziej.

O tym, że warto pomagać i wspierać świąteczne akcje wiedzą pracownicy olsztyńskiej firmy Falken Trade.

Zbierali zabawki i słodycze oraz założyli e-skarbonkę i z sukcesem wpłacają do niej pieniądze.

— Od wielu lat wspieramy działania Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Wspólnie stawaliśmy na niejednym starcie biegów charytatywnych, wspólnie spełnialiśmy marzenia fundacyjnych maluchów. Teraz, po raz pierwszy, ale z wielką radością dołączyliśmy do świątecznej akcji „Gwiazdka z Przyszłością” — mówi Adrian Kwiatkowski z firmy Falken Trade.

— Nasza firma to grupa młodych ludzi, pełnych empatii, którzy chcą wesprzeć chore dzieci i ich rodziny. Chcemy coś od siebie dać, dlatego zaangażowaliśmy się w tą akcję. Wokół nas jest wielu potrzebujących ludzi, dlatego warto podzielić się tym co mamy, bo sami możemy kiedyś znaleźć się w trudnej sytuacji i potrzebować pomocy. Pamiętajmy, że dobro powraca! Jeśli nie dziś, jutro to za jakiś czas powróci. Wspólnie możemy sprawić, że te święta będą udane a chore dzieci spędzą je na beztroskiej zabawie.

Rodzina państwa Marleny i Sławomira Wawrzaszek wychowuje trójkę dzieci: Kubę (4 lata), Antosia (3 lata) i Laurę (7 lat). Rodzina mieszka w Olsztynie. Kubuś to bardzo aktywny chłopczyk, który jednak oprócz obustronnego niedosłuchu zmaga się z chorobą serca. Przeszedł już kilka poważnych operacji i jest pod stałą opieką kardiologa.

Chłopiec potrzebuje regularnych rehabilitacji oraz opieki specjalistów. Nie jest jednak jedyną osobą w rodzinie, która zmaga się z niedosłuchem. Niesłyszący są też jego rodzice, rodzeństwo przyszło na świat zupełnie zdrowe. Podarowana paczka sprawiła rodzinie ogromną radość i spełniła marzenia nie tylko dzieci ale i ich rodziców.

Warto pomagać.

Wiktoria ma 14 lat i mieszka z mamą i rodzeństwem w Olsztynie. Dziewczynka przyszła na świat z mózgowym porażeniem dziecięcym. Zmaga się również z padaczką lekooporną.Ze względu na schorzenia porusza się na wózku inwalidzkim. W szkole uczęszcza terapie i rehabilitacje, samo- dzielnie ćwiczy w domu i raz w tygodniu jeździ na palko dzieci ale i ich rodziców. Wiktoria ma 14 lat i mieszka z mamą i rodzeństwem w Olsztynie. Dziewczynka przyszła na świat z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Wiktoria chciała na święta oprócz odzieży otrzymać zestaw kreatywny do malowania, bo to jej pasja. Rodzeństwo potrzebowało również odzieży zimowej i marzyło, by Mikołaj również pamiętał o nich i spełnił ich marzenia. Również mama marzyła o zestawie talerzy, gofrownicy i patelni. Potrzeby rodziny zostały zaspokojone a marzenia się spełniły. Te święta będą z pewnością radosne, a Wiktoria i jej rodzeństwo nie będą się smucić tylko aktywnie spędzą czas ze swoimi wymarzonymi prezentami.

Mała Hania z okolic Szczytna też dostała gwiazdkowe prezenty!

Jedna z wymarzonych paczek powędrowała do państwa Eweliny i Adama, którzy wychowują 8 dzieci: 3 biologicznych i 5, którymi opiekują się jako rodzina zastępcza. Hania (1,5 roku), Olek (4 lata), Franek (2 lata), Marcin (6 lat) Julia (8 lat), Bartuś (10 lat), Oliwka (16 lat) i Wiktoria (18 lat) to bardzo zżyte i kochające się rodzeństwo. Mała Hania urodziła się z wrodzoną wadą serca i przewlekłą niewydolnością krążenia. Na domiar złego zmaga z FAS. Rodzina mieszka w miejscowości Miętkie w gminie Dźwierzuty. Każde z dzieci, znajdujących się pod opieką zastępczych rodziców jest chore i potrzebuje specjalistycznej opieki. Opiekunowie starają się jak mogą zapewnić dzieciom miłość, wsparcie i dać namiastkę prawdziwego domu. Potrzeby rodziny są duże, a każde z dzieci ma marzenia do spełnienia, na które w skrytości małych serduszek oczekiwało przed świętami.

— Paczka z Fundacji to dla nas duża pomoc i radość.Oprócz potrzebnych rzeczy,spełniły się nasze marzenia — mówi pani Ewelina.— Radość z prezentów była ogromna. Aż łza się w oku kręci, gdy człowiek patrzy na szczęście maluchów. Nasze święta są głośne i piękne, tyle osób zasiądzie przy jednym stole w Wigilię. Rodziną zastępczą zostaliśmy, bo chcieliśmy pomóc dzieciom, dla których los nie był łaskawy.Staramy się dać im wszystko czego potrzebują. Pomoc Fundacji jest dla nas ważna,bo wspiera nas w opiece i re-habilitacji naszych podopiecznych. Bardzo dziękujemy za pomoc i prezenty, które były dużą niespodzianką dla dzieci. Wierzę w moc pomagania,i w to, że dobro do nas wraca. Święta to czas magiczny,w którym każdy z nas ma potrzebę pomagania i dzielenia się dobrem.

Dzięki ludziom o wielkich sercach udało się sprawić radość i wywołać uśmiech na kilkuset twarzach. Przygotowane dla 500 dzieci paczki dotrą do Świąt do małych wojowników i ich rodzin. Niespodzianki od serca dla rodzin, które na co dzień zmagają się z trudnościami życiowymi, chorobami oraz brakiem środków na leczenie i rehabilitację swoich dzieci. Magia Świąt, dobro wielu ludzi i instytucji sprawi, że na chwilę zapomną o zmartwieniach. Dzięki Wam nie są sami ze swoimi problemami. Dobro, które dajemy innym zawsze powraca, więc dzielmy się nim!

— Jesteśmy bardzo dumni,że w tak magicznym czasie,jakim są Święta Bożego Narodzenia możemy pomagać i inspirować innych do pomocy Świętemu Mikołajowi— mówi Iwona Żochowska-Jabłońska dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

— Dzielenie się dobrem jest dla nas bardzo ważne, dlatego zachęcamy też do dzielenia innych. Musimy zebrać 105 tysięcy złotych, aby razem z życzeniami zdrowia przekazać także potrzebne leki i fundusze na rehabilitację chorych maluchów. Wierzę, że wspólnie nam się to uda! Datki na „Gwiazdkę z Przyszłością” możecie Państwo jeszcze przekazać do końca grudnia, wpłacając na zbiórkę na stronie internetowej fundacji.

Joanna Karzyńska

Magdalena Sosnowska

Przeczytaj też:

Gwiazdka z Przyszłością ponownie wsiadła do GreenTaxi / iTaxi!

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU