Wtorek, 11 grudnia 2018

Martyna Kasznicka

Podziel się:

Martyna Kasznicka

10 lat / Olsztyn

Martynka cierpi na bardzo rzadką chorobę określoną jako Zespół Polanda. Liczne wady kostne prawej rączki, brak kciuka i drugiego palca utrudniają posługiwanie się ta dłonią. Wada żeber nie pozwala dziecku na prawidłowe funkcjonowanie i wzrost. Wadom kostnym towarzyszy jeszcze dodatkowo wada serca.
Jedynym sposobem pomocy dziecku jest SZEREG skomplikowanych i bardzo kosztownych operacji rekonstrukcyjnych zagranicą (Hamburg, Francja, USA), oraz stała bardzo kosztowna rehabilitacja.
Pierwszą operację wyprostowania nadgarstka Martynka przeszłą kiedy miała zaledwie roczek. Kolejne operację przeprowadzane były w odstępach około 1,5 roku. Po każdej z takich zabiegów dziewczynka musiała być intensywnie rehabilitowana, aby efekty operacji się utrwaliły.
Obecnie u Martynki planowana jest operacja kręgosłupa ze względu na jego coraz większe skrzywienie, Zabieg polegać będzie na założeniu klamer tzw. Imadełka na żebra dziewczynki, w celu wyprostowan9ia kręgosłupa.
Rodzice dziewczynki bardzo chcą skonsultować się ze światowej sławy specjalistą w dziedzinie deformacji kończyn - dr. Drorem Paleyem ze Stanów zjednoczonych. Sama konsultacja z doktorem na terenie Europy to koszt 4.000,00 zł. Rodzice nie poddają się i działają, aby pozyskać środki na ewentualny zabieg (koszt około 200 tys. zł). Fundacja i jej pracownicy dokładają również starań w pozyskiwaniu środków dla małej Martynki.Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji dziewczynki - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Martyna Kasznicka.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!