Aleksandra urodziła się z zespołem Downa i złożoną wadą serca. Jest po trzech operacjach na otwartym sercu i żyje tylko z jedną prawą komorą serca. Dodatkowo ma poważną wadę wzroku i głęboki niedosłuch obu uszu.

Od drugiego roku życia Ola nosi aparaty słuchowe. Urodziła się z dużą wiotkością stawów i wadami kręgosłupa. Cierpi też na wrodzoną niedoczynność tarczycy, co osłabia jej układ immunologiczny. W pierwszym miesiącu życia, podczas ciężkiej operacji serca wycięto jej również grasicę. Tak osłabiony organizm często łapie infekcje i różne alergie.

 

Przy każdej operacji Ola wymaga wprowadzenia odpowiednich procedur z lekami i szczególnego nadzoru kardiologicznego. Dziewczynka od urodzenia przyjmuje wiele leków zarówno nasercowych oraz na inne choroby i wady. Nosi aparaty słuchowe, system FM, okulary, buty ortopedyczne, wymaga rehabilitacji słuchu, aby mogła mówić. Pozostaje pod kontrolą kardiologa, endokrynologa, ortopedy, okulisty, otolaryngologa, alergologa oraz lekarza rehabilitacji.

Od małego jest nieustannie rehabilitowana w miejscu zamieszkania i na turnusach, które ją usprawniają. Ola chodzi, mówi coraz więcej, obecnie podjęła naukę pływania. Chce żyć jak jej rówieśnicy, chodzić do szkoły i cieszyć się z uroków życia. Wymaga to jednak wielu nakładów finansowych.

Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Oli – razem możemy zrobić więcej!