Pogoda jeszcze nie rozpieszcza, kolejne święta zbliżają się wielkimi krokami, a ty nie wiesz czym zająć dziecko kiedy się nudzi. Jeśli zastanawiasz się jak przygotować ozdoby wielkanocne z dzieckiem to dobrze trafiłeś, bo znajdziesz tu te dwa tematy, mamy dla Ciebie kilka inspiracji. Tu znajdziesz pomysły na ozdoby wielkanocne DIY dla dzieci.

Tej wiosny postaw na wielkanocne diy i razem z twoim dzieckiem daj się ponieść kreatywności.

Używając w większości biodegradowalnych materiałów, stwórz coś wyjątkowego. Niech liczne ozdoby wielkanocne diy, które znajdzie w swoim domu przypominają Ci o miło spędzonym czasie w rodzinnym gronie. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, które w szczególności zwróciły naszą uwagę.

Ozdoba wialkanocna DIY – niepowtarzalne marmurkowe pisanki. Inspiracja z Better Homes & Gardens

Jeśli nie masz czasu by poświęcić go na dekoracje, bo Wielkanoc już puka do Twych drzwi to może być propozycja w sam raz dla Ciecie! Ponadto, jest spora szansa, że produkty niezbędne do wykonania tych pisanek znajdziesz w domowej spiżarce! Nawet w mniej niż w godzinę, możesz stworzyć te wielkanocne cudeńka.

Ozdoba wialkanocna DIY - przykładowe pastelowe marmurkowe pisanki wykonane zgodnie z instrukcją

Fot. BRIE PASSANO

Potrzebne przedmioty i produkty:

 • Szklane miski
 • Miarki kuchenne
 • Łyżki
 • Ręcznik papierowy
 • Gorąca woda
 • Ciepła woda
 • Jajka gotowane na twardo
 • Olej roślinny
 • Ocet spirytusowy
 • Barwniki spożywcze w różnych kolorach

Instrukcja krok po kroku:

KROK 1: By stworzyć podstawowy kolor, na który chcesz zabarwić  jajka, w szklanej misce wymieszaj jedną szklankę gorącej wody z jedną łyżką octu spirytusowego i z  5-10 kroplami barwnika spożywczego w wybranym kolorze. Pamiętaj, że to właśnie w tej misce powstaje podstawowy kolor twoich pisanek, dlatego najlepiej używać jaśniejszych odcienie. Przy użyciu łyżki, umieść jajko gotowane jajko w misce tak, by całe znalazło się pod wodą. Zadbaj o to, by jajko, nie znajdowało się  wodzie dłużej niż minutę. Dzięki temu odcień pisanki będzie wyjątkowo jasny, by na pisance był widoczny marmurkowy wzorek. Po wyciągnięciu umieść jajko na ręczniku papierowym i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Ozdoba wielkanocna DIY - Grafika do instrukcji wykonania pisanek

KROK 2: W międzyczasie, w drugiej misce przygotuj oleistą mieszankę, dzięki której twoje pisanki uzyskają marmurkowy efekt. Na tym etapie najlepiej wybieraj bardziej nasycone kolory barwnika. By uzyskać oleistą miksturę,  Przede wszystkim w misce wymieszaj składniki w następującej kolejności. Szklankę ciepłej wody i ok. 20 kropli barwnika spożywczego w intensywnym kolorze. Dodaj jeszcze jedną  łyżkę oleju roślinnego i delikatnie wymieszaj za pomocą łyżki.

A teraz najfajniejszy etap!

KROK 3: Nadaj pisankom marmurkowy elekt. W tym celu zanurz w oleistej miksturze całkowicie suche jajka w kolorze podstawowym. Następnie, delikatnie je obracaj. W momencie, gdy zauważysz, że na pisance zaczyna być widoczny marmurkowy wzorek, wyciągnij jajko. Potem przy użyciu papierowego ręcznika delikatnie wytrzyj jako z nadmiaru oleistej mieszanki i ponownie zostaw do całkowitego wyschnięcia.

Pomysł na ozdobę wielkanocną – słoik na ulubione smakołyki

Inspiracja z Crazy Little Projects

Fot. crazylittleprojects.com

Przedmioty potrzebne do wykonania:

 • Małe słoiczki (o dowolnym kształcie i objętości)
 • Decoupage
 • Pędzelek do malowania
 • Gruboziarnisty brokat,
 • Pianka dekoracyjna lub różowy, biały i pomarańczowy papier techniczny  
 • Ulubiony smakołyk
 • Ozdobne pomponiki
 • Dekoracyjne oczka
 • Klej na gorąco

Może Cię zainteresować: Decoupage dla początkujących krok po kroku

Wykonanie:

 1. Pokryj całą powierzchnię słoika cienką warstwą dekuparzu.
 2. Następnie obsyp słoik brokatem. Strzepnij nadmiar brokatu i pozostaw do wyschnięcia.
 3. Wytnij królicze uszy z białego I różowego papieru (lub z pianki dekoracyjnej i przyklej przy użyciu kleju na gorąco do pokrywki słoika. W przypadku gdy przygotowujesz słoiczek inspirowany wiosennym kurczaczkiem, na tym etapie wytnij z pomarańczowego papieru kurze łapki i dziób kurczaczka. Następnie przyklej te elementy klejem na gorąco do powierzchni słoika.
 4. Napełnij gotowy słoiczek ulubionymi smakołykami i postaw w widocznym miejscu, by zawsze poprawiał Ci humor, gdy na niego spojrzysz lub podaruj komuś w prezencie w najbliższe święta.

Koszyczek wielkanocny DIY z Wonder Crafts

Jeśli chcesz by twoja Wielkanoc była bardziej w stylu EKO i lubisz rękodzieło, prawdopodobnie, to jest projekt dla ciebie! Razem z dzieckiem poświęć trochę czasu na to  ciekawe rękodzieło. Udowodnij maluchowi, że można zrobić coś z niczego. W tym przypadku, z papierowego kubka! Co więcej, ten koszyczek jest na tyle uniwersalny, że świetnie sprawdzi się nie tylko w czasie  Wielkanocy, ale też jako gadżet na urodzinach, czy na weselu.

gotowe rękodzieło z papierowego kubka z Wonder Crafts

Efekt końcowy, źródło inspiracji, zdjęcie i film instruktarzowy z Wonder Crafts

Potrzebne elementy:

 • Papierowy kubek
 • Nożyczki
 • Długopis
 • Klej

Wykonanie:

 1. Delikatnie usuń górny brzeg kubka przy pomocy nożyka. Następnie przy użyciu nożyczek starannie wyrównaj, ponieważ ten fragment będzie rączką w twoim koszyczku.
 2. Potem rozetnij szew z boku kubka i podziel kubek na 16 równych pasków, Oczywiście, postaraj się to zrobić możliwie jak najdokładniej.
 3. Następnie przy użyciu długopisu delikatnie przekręć każdy z pasków, tak by kubek bardziej się otworzył tworząc kwiatek.
 4. Na tym etapie,  odwiń pojedynczy pasek na zewnątrz i włóż jego końcówkę za sąsiadujący pasek po lewej stronie tak, by powstała pętelka. Powtórz tę czynność dla wszystkich  pasków aż powstanie koszyczek.
 5. Teraz przyszła pora by stworzyć  rączkę koszyczka! Przy użyciu długopisu, dociśnij końcówki odciętego brzegu kubka. Gdy już będą płaskie, przyklej końcówki po odwrotnych stronach koszyczka i pozostaw do wyschnięcia.

Koszyczek jest gotowy, teraz jest całkiem biały i już niebawem mógłby się sprawdzić jako ciekawa ozdoba chociażby podczas komunii. Równie dobrze możesz pomalować w ulubione barwy czy przyozdobić brokatem.

Króliczek wielkanocny DIY z Easter Craft Ideas

Jeśli marzy Ci się ozdoba wielkanocna diy, której wykonanie zajmie wiele czasu, a efekt końcowy będzie wyjątkowo uroczy, to dobra propozycja dla Ciebie. Co więcej, dobra zabawa gwarantowana!

Efekt końcowy, źródło, inspiracji, zdjęcie i film instruktarzowy z Easter Craft Ideas

Potrzebne elementy:

 • Białe kartki papieru w formacie A4
 • Kilka arkuszy papieru w różnych kolorach,
 • Talerz o średnicy 20 cm do wycięcia koła,
 • Flamaster,
 • Nożyczki,
 •  Klej zwykły lub na gorąco.
Królik wielkanocny DIY grafika z obrazkami z filmiku na youtube 2

Wykonanie:

 1. Po pierwsze, odrysuj na kartce papieru i następnie wytnij koło o średnicy 20 cm.
 2. Zegnij koło na pół i przetnij tak, by otrzymać dwa takie same mniejsze elementy,
 3. Jedną część koła zegnij i sklej tak, by powstał mały stożek. Postępuj tak samo z drugim fragmentem koła. Brawo! Masz już dwie podstawy króliczka.
 4. Z kolorowego papieru powycinaj prostokąty o wymiarach 3 cm x 12 cm. Proporcjonalnie 2 prostokąty na jednego króliczka.
 5. Następnie z każdego prostokąta wytnij kształt tak, by przypominał królicze ucho. Wycinaj skrawki tak by powstały z nich królicze w wąsy.  
 6. Z wybranego koloru papieru powycinaj małe serduszka. Będzie ci potrzebne jedno serduszko na każdego króliczka,
 7. Teraz możesz się zabrać za konstruowanie króliczka. Najpierw dość obficie posmaruj klejem mniej więcej w połowie stożka.
 8. Weź trzy długie skrawki papieru. Przyklej je tak, by przecinały się na środku i  by były mniej więcej takiej samej długości.
 9. Następnie w miejscu, w którym przecinają się wąsy, przyklej małe serduszko,
 10. Przyklej uszy króliczka,
 11. Namaluj flamastrem pyszczek i oczy

…I GOTOWE

Podsumowując, jeśli chodzi o dekoracje wielkanocne do zrobienia z dziećmi to jest wiele możliwości

Przeszkodami na drodze do stworzenia niepowtarzalnego rękodzieła, są nasze umiejętności manualne i czas, który chcemy na to przeznaczyć. Niewątpliwie, gra jest jednak warta świeczki, bo te wyjątkowe dekoracje i ozdoby wielkanocne DIY będą nam przypominać o miło spędzonych chwilach w gronie najbliższych.

A TY? Jaki masz pomysł na ozdobę wielkanocną? Podziel się nim w komentarzu

Inne artykuły ze strefy rodzica, które mogą Cię zainteresować:

Motyl na 3 sposoby, czyli wiosenne rękodzieło dla dzieci

Kapsuła czasu pomysłem na ciekawy rodzinny projekt – co do niej włożyć?