Hania ma zaledwie roczek, a już przyszło jej mierzyć się z bezlitosnymi chorobami. Na szczęście wspólnie możemy odmienić jej los. Wystarczy tylko jeden gest. Wystarczy twój jeden procent.

— Nawet z tych niewielkich kwot, które odpisujemy od podatku, zbierają się duże sumy na pomoc chorym. Są to pieniądze, dzięki którym dzieci mają ułatwiony dostęp do specjalistów i leczenia. Naprawdę wspólnie możemy odmienić czyjeś życie, udowadniamy to od wielu lat — mówi Iwona Żochowska–Jabłońska.

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

Jeden procent jest bardzo potrzebny Hani.

Hania to dziewczynka, dla której los niestety nie był łaskawy. Urodziła się z wrodzoną wadą serca i przewlekłą niewydolnością krążenia. Pierwszy raz była hospitalizowana w maju 2020, zaledwie miesiąc po narodzinach. Po dziesięciu dniach w szpitalu lekarze zadecydowali o transporcie na Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii. Ze względu na zły stan zdrowia, specjaliści podjęli również decyzje o zaintubowaniu dziewczynki.

Ponadto lekarze wprowadzili ją w śpiączkę farmakologiczną. Hania wiele przeszła w tamtym czasie: niewydolność oddechową, posocznicę i banding tętnicy płucnej (operacyj-ne zwężenie pnia tętnicy płucnej opaską, pozwala opanować niewydolność krążenia oraz nie dopuścić do rozwoju i utrwalenia nadciśnienia płucnego — red.). Niestety od tamtej pory wizyty w szpitalu stały się nieodłącznym elementem jej życia.

W listopadzie 2020 roku Hania przeszła dwa zabiegi korekcji anatomicznej ubytku w przegrodzie międzykomorowej i między-przedsionkowej z poszerzeniem tętnicy płucnej. Niestety wykonane zabiegi nie przyniosły oczekiwanych efektów. Jeszcze w tym samym miesiącu Hania przeszła operację wszczepienia stymulatora serca. Obecnie dziewczynka jest karmiona przez sondę nosowo-żołądkową mlekiem modyfikowanym.

Hania na co dzień potrzebuje pomocy opiekuna w procesie rozwoju psychofizycznego, leczenia i rehabilitacji. Wymaga również stałej i intensywnej terapii i kontroli stanu zdrowia. Twój jeden procent może pomóc Hani.

— Raz w tygodniu przyjeżdża do nas pani pielęgniarka, jesteśmy też pod stałą opieką wielu innych specjalistów — mówi pani Ewelina, opiekująca się Hanią.

Dziewczynka jest pod stałą opieką kardiologa, neurologa oraz poradni psychologiczno–pedagogicznej. Czasami ta-kie wizyty odbywają się co miesiąc, wszystko zależy od pracy serduszka Hani. Dodatkowo dwa razy w tygodniu ma również zajęcia z rehabilitantem, a raz w tygodniu spotkanie z logopedą.

Na szczęście pandemia w niewielkim stopniu wpłynęła na rehabilitację i leczenie Hani. Najbliższą wizytę kontrolną ma zaplanowaną na 14 maja w poradni gastroenterologicznej – tłumaczy pani Ewelina.Pomimo chorób Hania jest bardzo pogodnym dzieckiem.

Hania jest cudownym dzieckiem. Po operacji w listopadzie cały czas się uśmiecha i mniej płacze. Teraz zaczyna raczkować i wszędzie jest jej pełno – śmieje się pani Ewelina. Podaruj jej jeszcze więcej powodów do uśmiechu. Przekaż jej swój jeden procent.

Masz Moc - jeden procent

Niestety, leczenie Hani jest bardzo kosztowne i pochłania większość domowego budżetu jej opiekunów. Rodzina zastępcza dziewczynki nie zamierza jednak poddać się w walce o jej zdrowie. Właśnie dlatego zgłosiła się z prośbą o pomoc do Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

— Podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” zmagają się z chorobami i zaburzeniami, których skutki mogą wyrządzić nieodwracalne zmiany w organizmie. Najważniejsza jest jak najszybsza reakcja i równie szybkie podjęcie leczenia. Doskonale to rozumiemy, dlatego zawsze wspieramy, i będziemy wspierać rodziców i opiekunów naszych fundacyjnych małych bohaterów — mówi Iwona Żochowska – Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę i pomóc małej Hani. Do końca kwietnia mu-simy złożyć zeznanie podatkowe, warto wykorzystać ten moment na pomoc innym. Zostało jeszcze trochę czasu by przekazać jeden procent Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Dzięki temu możemy pomóc Hani w walce z chorobami.

— Nawet z tych niewielkich kwot, które odpisujemy od podatku, zbierają się duże sumy na pomoc chorym. Są to pieniądze, dzięki którym dzieci mają ułatwiony dostęp do specjalistów i leczenia. Naprawdę wspólnie możemy odmienić czyjeś życie, udowadniamy to od wielu lat — dodaje Iwona Żochowska -Jabłońska.

Alicja Kowalczyk

Ty też możesz użyć mocy jednego procenta, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.
Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU