Maja mimo licznych chorób nie traci pogody ducha. Każdego dnia dzielnie stawia czoła swoim chorobom. Wspólnie możemy jej w tym pomóc.

Iwona Żochowska-Jabłońska:

Pamiętajmy o tym, że pomagamy chorym dzieciom, które żyją obok nas. Dlatego jeden procent podatku jest tak ważny. Dzięki temu mamy pieniądze na bieżące leczenie i rehabilitację naszych podopiecznych. Nawet z niewielkich kwot, które odpisujemy od podatku, zbierają się duże sumy na naprawdę potrzebną pomoc.

PRZEKAŻ 1% PODATKU NASZYM PODOPIECZNYM

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

WPŁAĆ

Rezolutna czterolatka z uśmiechem wita każ-dy dzień. Największą radość sprawia Mai wspólne czytanie książeczek z rodzicami, godzinami mogą czytać jej ulubione historie. Uwielbia rysować i układać rymowanki, które potem dumnie prezentuje domownikom. Stałym elementem w grafiku rodziny są wspólne wycieczki rowerowe. Mama dziewczynki z uśmiechem opowiada o rodzinnych eskapadach.

— Maja uwielbia jazdę na rowerze. Jak już na niego wsiądzie to mamy problem, żeby ją zatrzymać. Dobrze, że ma przymocowany do niego kijek, dzięki niemu jesteśmy w stanie ją zatrzymać zanim rozpędzi się na dobre — śmieje się pani Alicja.

Niestety nie każdy dzień w życiu dziewczynki, to dzień bez trosk i zmartwień. Niektóre są przepełnione cierpieniem, ponieważ Maja zmaga się z wieloma chorobami. Jedną z nich jest zespół potrójnego chromosomu X. Schorzenie to obejmuje wady wrodzone m.in. chorobę ne-rek, wzroku i słuchu. Czterolatka ma również uszkodzony centralny układ nerwowy i zmaga się z padaczką. Aby żyć tak jak jej rówieśnicy, dziewczynka wymaga opieki specjalistów. Dzięki rehabilitacjom, które kontynuuje od trzeciego miesiąca życia, jest w stanie samodzielnie siedzieć i chodzić. Fizjoterapeuta pracuje z dziewczynką nad zaburzeniem równowagi, wzmożonym napięciem mięśniowym, osłabieniem mięśni brzucha, a także płaskostopiem i krzywicą kolan. Opóźniony rozwój mowy u dziewczynki wymaga stałej terapii logopedycznej. Maja potrzebuje także rehabilitacji oczu, zez przeszkadza jej w skupieniu wzroku i wymaga ciągłego noszenia okularów. Niestety pandemia mocno ograniczyła regularne wizyty, dlatego w ostatnim czasie dom rodziny stał się m.in. gabinetem rehabilitacyjnym i logopedycznym.

— Teraz Maja jest na nauczaniu zdalnym, dlatego można powiedzieć, że to ja przejęłam rolę np. logopedy. Przez pandemię mamy bardzo okrojoną liczbę zajęć — wyjaśnia mama dziewczynki.

— Od poniedziałku do piątku funkcjonujemy tak jakby Majka była w przedszkolu. Łączymy się przez Internet z naszą panią od rehabilitacji i zgodnie z jej zaleceniami Maja wykonuje ćwiczenia. Staram się ją wspierać, jak mogę, jest trochę problem z zięciami prowadzonymi przez logopedę, ponieważ córka nie chce rozmawiać przez kamerkę w laptopie. Jednak znalazłam sposób. Nagrywam nasze wspólne zajęcia i potem nagrania wysyłam do konsultacji — wyjaśnia mama dziewczynki.

Domowa rehabilitacja wy-maga dużej kreatywności. Czasami trudno jest namówić dziewczynkę do skupienia. Jednak znaleźli sposób. Rymowanki od logopedy wykonują przy muzyce, a dodatkowe zadania rehabilitacyjne Maja wykonuje z ukochanym tatą.

— NAJLEPSZY SPOSÓB NA ĆWICZENIA? PRZEZ ZABAWĘ.

Mąż cały czas coś wymyśla, często turlają się po podłodze dzięki temu zwalniane jest napięcie mięśniowe obręczy barkowej u Mai — opowiada pani Alicja.

Rodzice Mai starają się sprostać każdemu wydatkowi, który wiąże się z polepszeniem stanu zdrowia córeczki. Każdy z nas może wesprzeć rodziców dziewczynki przekazując swój jeden procent podatku na rzecz Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

— W Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” spotkałam ludzi z ogromnym profesjonalizmem, którzy wytłumaczyli mi jak można pomóc przekazując jeden procent podatku. Dzięki temu mogę rozpowszechniać wiedzę o takiej formie pomocy — dodaje mama Mai.

— Pamiętajmy o tym, że pomagamy chorym dzieciom, które żyją obok nas — podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Dlatego jeden procent podatku jest tak ważny. Dzięki temu mamy pieniądze na bieżące leczenie i rehabilitację naszych podopiecznych. Nawet z niewielkich kwot, które odpisujemy od podatku, zbierają się duże sumy na naprawdę potrzebną pomoc.

Alicja Kowalczyk

Ty też możesz użyć mocy jednego procenta, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.