W miniony wtorek, 21.03 obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jedną ze świętujących była Ola wspaniała, otwarta 15-latka spod Braniewa. To m. in. tak radosne dzieci jak Ola wspierasz przekazując 1,5 % podatku „Fundacji Przyszłość dla Dzieci”.

Raz i dwa i Ola gotowa jest już do wyjścia to prawdziwa wojowniczka, ale twoje 1,5% podatku doda jej jeszcze więcej energii!

Trwa kolejny wiosenny spacer z mamą i ich nieodłączną towarzyszką labradorką Nuką. Przekomarzań nie ma końca – czy to Nuka powinna iść pierwsza i prowadzić swoją panią? A może to młoda pani powinna wyznaczać rytm przechadzki?

Na szybko dopadające Olę zmęczenie – jest metoda. Rodzina ma zawsze ze sobą małe krzesełko turystyczne, które można rozłożyć, gdy sił już brak.

– Oj… tych sił brakuje dość często. Ola ma w zasadzie całkowicie przeorganizowany układ krążenia. Pracuje u niej tylko prawa komora serca. Za nią liczne operacje. Cierpi też na wiotkość mięśni, niedoczynność tarczycy i podwichnięte stawy biodrowe.

A mimo to: widząc Olę i to jak sobie, mimo jej złożoności wad, próbuje radzić – wydaje mi się, że i tak mieliśmy dużo szczęścia. Podczas naszej drogi życia – dwa razy miałyśmy sposobność spotkać się z dziećmi z tak złożoną, trudną wadą serca jak ona. Jedno już nie żyje, drugie nie jest w stanie funkcjonować poza domem- opowiada pani Dorota, mama Oli.

A Ola? Kocha śpiewać, uwielbia muzykę, lubi chodzić do swojej szkoły. Wszystko ją ciekawi i porusza. Jest bardzo wrażliwa i kocha wszystkich ludzi. Łatwo adaptuje się do nowych warunków. Gdy tylko widzi, że wokół niej są przyjazne osoby, chętnie wchodzi w każdą aktywność.

– Myślę, że gdyby córka miała mniejsze problemy w mową, to chętnie udzielałaby się w jakiś kółku artystycznym. Tymczasem Ola w warunkach domowych robi swoje własne spektakle, po swojemu odgrywa zasłyszane dialogi i sceny z bajek- i to też jest wspaniałe! – opisuje z dumą jej mama.

Ola uśmiecha się, próbuje tańczyć, z przyjemnością wychodzi na dwór i gdy tylko jest okazja buszuje w wodzie. Mimo swych licznych ograniczeń uwielbia kontakty międzyludzkie.

Ola uśmiecha się, próbuje tańczyć, z przyjemnością wychodzi na dwór i gdy tylko jest okazja buszuje w wodzie. Mimo swych licznych ograniczeń uwielbia kontakty międzyludzkie.

Ola uwielbia życie – twoje 1,5% procent podatku pomoże jej czerpać z niego pełnymi garściami!

– Los mojej córce wiele zabrał, ale też wiele dał w zamian. Ola wszelkie deficyty zdrowotne nadrabia wielką wrażliwością. Takiej radości i pogody ducha często nie mają zdrowi ludzie. Czasem Ola jest dla mnie najlepszą nauczycielką, która uczy mnie na czym tak naprawdę polega życie. A na czym polega?  Na tym, by kochać i cieszyć się chwilą – zauważa pani Dorota z czułością patrząc na swoją nastolatkę.

Pamiętaj to TY masz MOC 1,5% podatku

– Mogą Państwo pomóc Oli i innym dzieciom w walce o życie i zdrowie przekazując 1,5% podatku – mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. – Razem możemy zdziałać o wiele więcej. Pomóżmy Oli korzystać z uroków dzieciństwa i dajmy jej szansę na lepsze życie! Przekazując 1,5% podatku naszej fundacji wspieracie leczenie, rehabilitację i zakup potrzebnego sprzętu. Ta pomoc bardzo wiele znaczy dla dzieci i ich rodzin. Sami nie są wstanie udźwignąć kosztów terapii i leczenia.

Razem bez względu na wiek, płeć i zawód dajmy dzieciom siłę, zdrowie i moc! Przy tegorocznym rozliczeniu PIT wpisz KRS0000148747. To nic nie kosztuje, a pomaga zdrowieć setkom dzieci z całych Warmii i Mazur. Pamiętaj o tym! Kliknij tutaj i zapoznaj się z instrukcją krok po kroku jak przekazać 1,5% podatku naszym podopiecznym!

Agnieszka Porowska

Magdalena Sosnowska

Przeczytaj też:

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU