Pomaganie nie musi być trudne. Pomaganie może być doskonałą zabawą! Doskonale wie o tym olsztyńska Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” zapraszając Was na rodzinny Piknik i charytatywny Bieg o Złota Monetę, który już 04.06 na CRS Ukiel.

Piknik w ramach finału kampanii DOBRO ODDAJE – już w najbliższą niedzielę w w CRS Ukiel w Olsztynie!

Zacisznie i nastrojowo, z drugiej strony aktywnie i wesoło. Tak będzie już w nadchodząca niedzielę na łące nad boiskiem do koszykówki na plaży miejskiej w Olsztynie. Pachnące zielone tereny, widok na wspaniałe jezioro, a w samym sercu tego… świetna muzyka, animacje dla dzieci, pokazy i treningi i to wszystko już od godz. 12, a także start i meta kolejnego, bo już siódmego Charytatywnego Biegu o Złotą Monetę – tak największa na Warmii i Mazurach Fundacja pomagająca chorym i niepełnosprawnym dzieciom z całego regionu, będzie świętować finał akcji „Dobro Oddaje”.

– Dlaczego DOBRO ODDAJE? Bo dobro opłaca się. Część nazwy naszej akcji zaczerpnęliśmy od młodzieży mając nadzieję na otwartość, na pomaganie ludzi w każdym wieku. Oddaje w gwarze młodzieżowej oznacza, że opłaca się i naprawdę warto być tego dnia z nami – zachęca Iwona Żochowska- Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Wszystkie stopy na start! Bo już 4 czerwca znów RAZEM pobiegniemy na rzecz 515. chorych i niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur. W tym roku Fundację „Przyszłość dla Dzieci” wspiera silna ekipa Ambasadorów biegu. Są z nami: Paweł Pszczółkowski, Krzysztof Mańkowski, Justyna Witkowska, Grzegorz Baran i Tomasz Domżalski, za których wsparcie serdecznie dziękujemy!

Opłaca się, bo atrakcji będzie więcej niż bez liku. Oczywiście jedną z głównych jest tradycyjny już, teraz już siódmy Bieg o Złotą Monetę, podczas którego setki śmiałków przebiegną urokliwą pięciokilometrową trasę, zlokalizowaną w jednym z najpiękniejszych zakątków Olsztyna ( przygotowano również biegi towarzyszące dla dzieci), ale ci którzy nie biegają – znajdą dla siebie również wiele aktywności.

W niedzielę (04.06) punkt 12.00 Fundacja będzie czekała na Was z kilkoma strefami zajęć, z których jedną z większych popularności cieszy się zawsze strefa sportu.

Dzieciaki walczące szpadami na każdym robią ogromne wrażenie, przywołując we wspomnieniach najpiękniejsze tradycje rycerskie, a kto myślami nie lubi wracać do tych czasów? Dlatego UKS Hajduczek w tym roku na rodzinny wielki Piknik Fundacji wróci znów. Niesamowite emocje gwarantowane.

– A trening ręcznej piłki plażowej? Dlaczego nie?! Wszyscy przywykliśmy, że plaża oznacza piłkę siatkową, dlatego teraz zaprosiliśmy ekipę ze Starych Jabłonek, która pokaże i zachęci do wspólnych plażowych treningów piłki ręcznej.  To będzie coś czego ciężko doświadczyć na co dzień.

Piknikowa strefa sportu to również pokaz i rodzinny trening Taekwondo Olsztyn – bo chyba każdemu przyda się trochę bojowego animuszu; pokaz i wspólna zabawa z Warmińskim Klubem Strzeleckim „10”– miejcie na to cel. Przed nami występy i pokazy klubów tanecznych i trenerów fitness z różnych zakątków naszego regionu. Do tanecznej formy aktywności zaproszą Rave Dance Studio Olsztyn i Slow Down Baby.

A kto po tych wszystkich atrakcjach, będzie musiał trochę ochłodzić, zajętą tak wieloma sprawami, głowę…. tego Fundacja zaprasza na wyjątkowe kajaki z Olsztyńskim Klubem Sportów Wodnych.

Na fale jeziora Ukiel, za wspaniały gest – za wrzut do skarbonki na chore i niepełnosprawne dzieci,  podopiecznych Fundacji – zabiorą Was zawodowi kajakarze z OKSW.  Profesjonalnie pływać kajakiem? Zobaczyć to od środka, a nie tylko z brzegu czy w telewizji? Taka kolejna okazja może się szybko nie zdarzyć, więc bądźcie 04.06 na CRS Ukiel razem z Fundacją. I spróbujcie nowego!

Nie samym sportem jednak człowiek żyje. A nawet są tacy, którzy zupełnie za nim nie przepadają. Te osoby również nie będą czuły się pominięte, bo Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” zaprasza do strefy animacji i relaksu. Wygodne pufy i leżaki, zajęcia plastyczne, warsztaty ogrodnicze w ramach akcji Leroy Merlin – Dzieciaki Sadzeniaki , malowanie buziek dziecięcych oraz uwaga: dwa najprawdziwsze dmuchańce do dziarskich, dziecięcych podskoków będą czekały na chętnych na CRS Ukiel właśnie – zachęca Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

– I to jest właśnie dobre, kompleksowe podejście do tego typu spotkań. Mąż już trzeci raz pobiegnie w Biegu o Złotą Monetę, ja – niebiegająca, w tym czasie również nudy nie uświadczę. Z dziećmi pobawimy się w mniej sportowy, a również kreatywny sposób. One najbardziej czekają na tę loterię fantową, o której Fundacja wspominała w swoim wydarzeniu w mediach społecznościowych. Bardzo ważny jest dla mnie również przesłanie i ten wyższy cel tej imprezy. Z jednej strony bawimy się i relaksujemy, z drugiej strony poprzez drobne i większe wpłaty, jak również wykupieniu pakietu startowego na Bieg wspólnie pomagamy 515. dzieciom, które często ze względu na niepełnosprawności samodzielnie bawić się nawet nie mogą – zauważa pani Magdalena.

Tego dnia Fundację i wszystkich ludzi o dobrych wrażliwych sercach będzie wspierać wiele organizacji, wolontariuszy i partnerów. Pojawi się silna ekipa z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie ze swoim stoiskiem, pojawią się aktywne przedszkola i szkoły, które walczyły o miano Szkół z Największym Sercem, na miejscu spotkamy też aktywistów ze Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej Feni, którzy będą uczyć przybyłych podstaw pierwszej pomocy.

Będzie szansa też poznać zaprzyjaźnionych z fundacją uczniów i nauczycieli ze LO CN-B im. Cichociemnych w Olsztynie – „Fenix” i zobaczyć ich pokaz samoobrony, czy przybić z zapaleńcami z Amatorskiego Klubu Maratończyka, którzy poprowadzą biuro zawodów.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Piotra Grzymowicza Prezydenta Miasta Olsztyna.

Jednym słowem DOBRO ODDAJE będzie dobrym czasem i wspaniałym świętem wszystkich dobrych ludzi, którym po prostu nie jest obojętne, którzy chcą działać i zmieniać czas na lepsze.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU oraz Fundacja Lotto.

Więcej szczegółów i internetowe zapisy na Bieg Główny (który już 04.06 o g.16.30) i dziecięce biegi towarzyszące (które już od g. 15.40) na stronie internetowej Fundacji

Warto się pospieszyć, bo zapisy przez Internet aktywne będą tylko do 29.05 do północy!

Warto już dziś zapisać sobie wielki rodzinny piknik w kalendarzu, warto wspierać i pomagać chorym i niepełnosprawnym dzieciom z całych Warmii i Mazur, bo dobro opłaca się! Bo #DobroOddaje!

Przeczytaj też:Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU