Antoś to ciekawy świata chłopczyk. Chciałby móc odkrywać go wszystkimi zmysłami, jednak jego choroby mu na to nie pozwalają. Mały bohater urodził się z niezwykle rzadką chorobą genetyczną Zespołem OHDO, który odpowiada za wiele wad wrodzonych, z jakimi się zmaga. Wada serca, rozszczep podniebienia, niedoczynność tarczycy, hipoplazja moszny, a także charakterystyczne dla tej choroby zwężenie szpary powiekowej. Antoś, ma ogromne trudności z polem widzenia, aby cokolwiek zobaczyć, musi skrajnie odchylać głowę.

Rodzice podnoszą mu powieki, aby mógł zobaczyć więcej, wtedy jego oczy błyszczą, a na buzi pojawia się uśmiech. Aby chłopiec mógł prawidłowo się rozwijać, potrzebuje ciągłej opieki specjalistów: kardiologa, laryngologa, genetyka, endokrynologa i wielu innych, systematycznych rehabilitacji, a także niezbędnego leczenia farmakologicznego. Nieuniknione jest, że w niedalekiej przyszłości Antoś będzie potrzebował operacji oczu, która pozwoli mu zobaczyć świat, to jednak wiąże się z ogromnymi kosztami. Codzienna rehabilitacja i zakup leków już teraz generują koszta, które przewyższają budżet rodziny.

Pomimo tak młodego wieku Antoś to mały wojownik co udowadnia na każdym kroku. 18 października 2021 przeszedł poważną operację wady serca Blanda White’a Garlanda .
Natomiast 1 września 2022  czeka go operacja poszerzenia szpar powiekowych. Co więcej, Antoś wymaga pomocy neurologopedy i zajęć sensorycznych.

Wesprzyj Antosia w walce o lepszą przyszłość, wpłać darowiznę, prosimy.