Księżniczka ze zdjęcia to Nikola. Dziewczynce w 2 roku życia zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy. Było to wielkie zaskoczenie dla rodziców, ponieważ nic nie wskazywało na to, że Nikoli coś dolega. Wcześnie zaczęła stawiać pierwsze kroki, rozwijała się jak inne dzieci, nawet gaworzyła.

Dziewczynka ma teraz 6 lat, rozwój intelektualny powoli ruszył, jednak z mową jest nieco ciężej. Nikola uwielbia śpiewać, co prawda w swoim języku, ale linię melodyczną bardzo ładnie naśladuje. Pani Natalia- mama dziewczynki jest w stanie zrozumieć córkę, ale nie zawsze wie, co dokładnie chce przekazać. Zapisała więc dziewczynkę do prywatnego logopedy, aby móc dobrać odpowiednią komunikację alternatywną i zacząć wspólnie z córką naukę.
Nikola uczęszcza do specjalistycznego przedszkola, bardzo lubi tam przebywać jest tam dużo zajęć, które wspomagają jej rozwój. Dziewczynka ma orzeczone WWR (wczesne wspomaganie rozwoju), co tydzień rehabilituje się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli to być może w tym roku uda się wysłać Nikolę na turnus rehabilitacyjny neurotaktylny. Mama dziewczynki wie, jak bardzo pozytywny wpływ mają takie turnusy na rozwój dzieci z  takim samym zaburzeniem z jakim boryka się jej córka. Jednak takie formy rehabilitacji pochłaniają ogromne koszty, które przekraczają skromny budżet rodziny.

Razem możemy jej pomóc!