Mateuszek jest wesołym chłopcem, u którego zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy. Wymaga stałej opieki i obecności opiekuna, z tego powodu mama Mateuszka zrezygnowała z pracy zawodowej. Dziecko do 3 miesiąca życia rozwijało się prawidłowo. Po tym okresie rodzice zaobserwowali u Mateuszka obniżone napięcie mięśniowe i zaburzenia integracji sensorycznej. Kiedy rodzice dowiedzieli się o ostatecznej diagnozie choroby syna – autyzm przeżyli szok, ale postanowili zrobić wszystko aby mu pomóc. Samodzielnie, prywatnie zdecydowali się na pogłębienie diagnostyki syna, aby móc go leczyć. Jednak dojazdy na takie badania oraz ich koszty są znacznym obciążeniem domowego budżetu.
Mateuszek potrzebuje przede wszystkim regularnej terapii logopedycznej, rehabilitacji SI i innych zajęć wspierających jego rozwój. Chłopiec jest pod opieką kilku poradni specjalistycznych, w tym pod opieką pani dr Magdaleny Cubały – Kucharskiej opiekującej się dziećmi autystycznymi.
Po szeregu badań u Mateuszka stwierdzono także boreliozę. W styczniu 2016 r. chłopczyk korzystał z leczenia w komorze hiperbarycznej. Seria intensywnego natleniania wspomogła jego rozwój.
Dla rodziców Mateuszka każda nawet niewielka kwota pozwoli na jego dalsze leczenie i rehabilitację.

Pomóżmy Mateuszkowi – razem możemy więcej!