Chłopiec w wieku 6-ciu miesięcy zachorował na śmiertelną chorobę -posocznicę meningokowa piorunującą. Choroba zaatakowała większosć narządów wewnetrznych (serce, płuca, nadnercza) oraz skórę (wybroczyny). Doszło do martwic paliczków dystalnych, palca II – ręki lewej i palca V – ręki prawej.

Choroba spowodowała ogromne spustoszenie w organizmie Bartosza. Z upływem czasu, w miare rozwoju i wzrostu chłopca zaczęły się komplikacje.

Chłopiec cierpi na pozapalną szpotawość stawu skokowego prawego, deformację kości, co doprowadziło do koniecznosci 3 operacji.

Bartosz często ma choroby górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc, co związane jest z astmą. Przyjmuje wiele sterydów, co powoduje otyłość.

Chłopiec ma zdeformowane stawy oraz obumarłe chrząstki wzrostowe w nogach oraz w jednej ręce. Bartosza czeka kolejna operacja mająca na celucałkowite zablokowanie wzrostukości strzałkowej, aby nogi chłopca się nie wykrzywiły. Kolejny etpa to wydłużanie kości udowych obu nóg. Być może ta operacja odbędzie się za granicą.