Wraz z swoim bratem bliźniakiem Dawidem, Wiktor dołączył do grona naszych podopiecznych.

Wiktor przyszedł na świat jako zdrowy chłopiec.

Około rok temu rodzice zauważyli u niego niepokojące objawy… We wrześniu 2021 roku  gdy Wiktor został przedszkolakiem.  Przed wyjazdem do przedszkola płakał. W przedszkolu również. Bardzo się stresował się w dużej grupie. Nie chciał współpracować z nauczycielem. Pod koniec miesiąca rodzice ponownie usłyszeli już znaną im diagnozę –  autyzm. Wtedy Wiktor dołączył do przedszkola terapeutycznego, do którego chodzi też Dawid. Chłopiec, tak jak i jego brat bliźniak pozostaje pod stałą opieką poradni specjalistycznych

Rodzice bliźniaków robią wszystko co w ich mocy by w przyszłości ich synowie mogli jak najlepiej funkcjonować. Niestety koszty związane z leczeniem są ogromne i nadwyrężają budżet rodzinny. Same dojazdy do specjalistów i to jakie koszty ze sobą generują są dla ich rodziców dużym wyzwaniem. Co więcej, dojazdy do przedszkola generują dodatkowe wydatki. Dlatego, że to przedszkole terapeutyczne znajduję się 20 km od miejsca zamieszkania.

Wesprzyjmy, Wiktora oraz Dawida w ich nierównej walce o lepszą codzienność. Masz MOC – możesz sprawić, że z optymizmem będą stawiać czoła wszystkim wyzwaniom.