U Jasia w wieku trzech miesięcy zdiagnozowano zaćmę wrodzoną. Natychmiast skierowano go do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie gdzie przeszedł pierwszą operację oka prawego.

W listopadzie 2011 r. przeprowadzono kolejną operację, tym razem oka lewego.
Po wykonanych zabiegach malutki Jasiek wymaga kosztownej rehabilitacji, aby mógł otrzymać szansę na prawidłowe widzenie.

17 maja 2012 r. chłopiec przeszedł zabieg przeciwjaskrowy (cyklofotokoagulacja), który miał na celu obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Zabieg był przeprowadzony w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Janek wciąż pozostaje pod ścisłą opieką lekarzy i przyjmuje maksymalną liczbę kropli przeciwjaskrowych do obu oczu.

Mimo tych wszystkich zabiegów Jaś świetnie się rozwija. Uczy się chętnie nowych rzeczy, z radością bawi się z rówieśnikami. Dwa razy w tygodniu odbywa terapię wzroku z rehabilitantką, a poza tym ćwiczy codziennie w domu.

Pod koniec 2015 r. u chłopca pojawił się ból lewego kolana. W styczniu 2016 r. po wykonanym rezonansie magnetycznym zdiagnozowano u chłopca łękotkę dyskową wrodzoną. Schorzenie to powoduje zmniejszenie ruchomości i nieustanne blokowanie stawu kolanowego. Może to w konsekwencji spowodować trwałe uszkodzenie kolana. Prywatną operację przeprowadzono w marcu 2016 w Medical Center Carolina w Warszawie. Jej koszt wyniósł 21 tys. złotych. Po operacji Jasio wymaga systematycznej i kosztownej rehabilitacji.

Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Jasia – razem możemy więcej!