Krystian to niezwykły chłopiec. Do niedawna był bardzo aktywny fizycznie. Grał w piłkę w Olsztyńskim Klubie Sportowym w Olsztynie, marzył by zostać bramkarzem. Krystian bardzo chętnie pomagał w rożnego rodzaju akcjach wolontarnych organizowanych w szkole, w której się uczy.
Na początku 2016 r. Krystian zaczął narzekać na ból w placach w odcinku lędźwiowym. Po wykonaniu specjalistycznych badań u chłopca zdiagnozowali ostrą białaczkę limfoblastyczną. Białaczka zaatakowała kręgosłup Krystiana. W wyniku zastosowania chemioterapii doszło do kompresyjnego złamania kręgosłupa w odcinku lędźwiowym w 3 miejscach.
Obecnie Krystian przebywa na oddziale hematologii i onkologii w Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Jest po pierwszym etapie leczenia, czeka na kolejną dawkę leków. W chwili obecnej najważniejszą kwestią jest zrośnięcie się kręgosłupa. Po zakończeniu leczenia chłopiec będzie wymagał stałej opieki specjalistów oraz systematycznej rehabilitacji. Ale do tego momentu jest jeszcze bardzo daleko, dlatego w imieniu rodziców Krystiana prosimy o pomoc.
Pomóżmy Krystianowi w jego leczeniu i rehabilitacji – razem możemy więcej !