Wiktoria  w swoim życiu przeszła już 6 operacji korygujących zeza, w jej przypadku nie jest możliwa korekcja laserowa, musiał interweniować chirurg, Dziewczynka cierpi na wiele schorzeń, heterotopie istoty szarej mózgu, która powoduje zaburzenia w obrębie układu nerwowego. Stwierdzono u niej również fakomatoze, która jest wrodzonym zaburzeniem wywołującym choroby skórno-nerwowe, w dalszym ciągu jest diagnozowana genetycznie w tym kierunku.

Na co dzień Wiktoria komunikuje się ze wszystkimi za pomocą programu mówik lub makatonów. Bardzo lubi spędzać czas na podwórku puszczając latawce, fascynuje się też życiem dinozaurów. Uczęszcza do specjalnej grupy przedszkolnej, w której program nauczania jest dostosowany do jej rozwoju.

Ostatnia operacja na oko odbyła się niedawno, jeszcze w tym roku, w związku z czym Wiktorie czeka jeszcze rehabilitacja pooperacyjna. Operacja i okres rekonwalescencji jest dla niej bardzo stresującym czasem. Mimo wszystko jest dzielną dziewczynką, wie, że każdy zabieg przybliża ją do lepszego widzenia. Wiktoria musi być pod stałą opieką lekarzy, rehabilitacje są również niezbędne do osiągania coraz większej sprawności, to wszystko jednak dużo kosztuje. Dzięki pomocy Fundacji „przyszłość dla Dzieci” udało się zrefundować zabieg na oko, dzięki temu dziewczynka nie musiała czekać 2 lat w kolejce na operacje, a jej wada w tym czasie się nie pogłębiała.

Razem możemy jej pomóc!