W życiu każdego z nas przychodzą kryzysowe chwile, w której pomoc innej osoby jest bezcenna. Akcja ,,Gwiazdka z Przyszłością” pokazuje ile w nas dobra i chęci pomocy.

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, ciepła i radości.

To również czas przemyśleń, wspomnień, spotkań i obdarowywania się prezentami.

Nie wszystkie rodziny mogą sobie pozwolić na spełnienie świątecznych marzeń swoich dzieci, szczególnie tych chorych, na których leki i rehabilitację rodzice przeznaczają lwią część domowego budżetu. Dlatego warto wesprzeć akcję „Gwiazdka z Przyszłością”, by żadne dziecko nie było smutne w te Święta. Fundacja „Przyszłość dla dzieci”, przy aktywnej pomocy darczyńców, wolontariuszy, szkół i przedszkoli oraz firm, tworzy i przekazuje paczki świąteczne dla 500 dzieci w województwie warmińsko-mazurskim.

Zbierane są również fundusze, które wraz z prezentami zostaną przekazane na ich leki i rehabilitację.

Do akcji „Gwiazdka z Przyszłością” włączyły się również przedszkolaki, rodzice oraz kadra Publicznego Przedszkola nr 15 w Olsztynie.

— Po raz pierwszy uczestniczymy w zbiórce świątecznej dla dzieciaków z Fundacji. Chcemy pomagać i chętnie wszyscy angażujemy się w akcje charytatywne — mówi Jolanta Szumiło. — przedszkolaki są pełne empatii i chcą pomagać innym, szczególnie chorym rówieśnikom. W tym czasie zamieniamy się w Świętego Mikołaja i chce- my dać chorym dzieciom radość w Święta. Grupy dzieci wraz z rodzicami zrobiły pięć paczek słodyczy i zabawek. Chcemy, żeby dzieciaki już od najmłodszych lat wiedziały, że trzeba pomagać. Przedszkolaki wierzą, że Święta to czas, w którym każdy powinien być szczęśliwy

Chęć niesienia pomocy i spełnianie marzeń przyświeca również dzieciom, opiekunom i nauczycielom Przedszkola Szesnastka im. Ireny Kwintowej w Olsztynie.

— Lubimy pomagać, a razem możemy zrobić więcej. Dzieci też chętnie włączyły się w świąteczną akcję zbierania słodyczy, zabawek i pieniążków dla chorych podopiecznych Fundacji — mówi Katarzyna Tkacz.

— Musimy pamiętać o innych ludziach, o tym, że ktoś potrzebuje naszego wsparcia, szczególnie jeśli są to chore dzieci. Mamy nadzieję, że ta cząstka przekazana przez nas sprawi radość dzieciom i wywoła uśmiech na ich twarzach.

Młodzież też wkroczyła do akcji!

Do pomocy w akcji świątecznej włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych. Młodzi ludzie pakowali prezenty, które trafi ą do podopiecznych Fundacji.

— Uważam, że absolutnie każdy z nas może pomagać! I każdy może to robić w ramach swoich możliwości — tłumaczy Magdalena Kozłowska z Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie. — Kiedy uczniowie dowiedzieli się o akcji, zgłosiło się wielu chętnych do pomocy. Z Fundacją współpracujemy od kilku lat. Chłopcy, którzy pomagali pakować prezenty, już zgłaszają chęć pomocy w przyszłym roku. Młodzież jest pełna empatii.

Wśród tegorocznych darczyńców znalazły się zarówno instytucje, jak i osoby prywatne, które zdecydowały się wybrać konkretną rodzinę i ufundować im świąteczną paczkę. Po raz trzeci do akcji „Gwiazdka z Przyszłością” włączyli się pracownicy i dyrekcja Archiwum Państwowego w Olsztynie.

— Pomaganie ma w sobie wielką moc i rozbudza w nas dobro — mówi Agnieszka Gorajczyk z Archiwum Państwowego w Olsztynie. — To już trzeci rok, kiedy przygotowujemy paczkę dla rodziny, która jest pod opieką Fundacji i pochodzi z naszego terenu. Mamy nadzieję, że spełniliśmy ich marzenia. Wszystko to, co znalazło się w paczkach, jest podarowane z sercem. Chcielibyśmy, żeby ta rodzi- na miała piękne, spokojne i radosne Święta. Bo praw- dziwa radość obdarowanych cieszy ogromnie.

Życie jest nieprzewidywalne i nikt z nas nie wie, co go czeka. Dlatego warto szanować innych ludzi i pomagać. Nie można nie widzieć problemu czy go ignorować. Pomagajmy więc i obserwujmy, jak dzięki temu świat staje się lepszy.

— „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” twierdził Al- bert Schweitzer… My też tak uważamy. Dlatego chcemy, by w świąteczny czas nasi podopieczni zapomnieli o troskach — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Dzięki zaangażowaniu ludzi o wielkich sercach, instytucji, szkół, przedszkoli, firm i przedsiębiorców 500 chorych dzieci otrzyma wymarzone prezenty. Dzięki Państwu wiele rodzin uśmiechnie się w te święta i choć przez chwilę zapomni o zmartwieniach

— Wirtualna skarbonka zapełnia się, ale wciąż brakuje nam jeszcze 70 tys. zł. Musimy zebrać 105 tysięcy złotych, aby razem z życzenia- mi zdrowia przekazać także potrzebne leki i fundusze na rehabilitację chorych maluchów — dodaje Agnieszka Terebiłów z Fundacji. — Wiemy, że potrafi my wspólnie, ponad podziałami, poglądami, współpracować w szczytnym celu. To dzięki dobrym ludziom Warmię i Mazury wypełni dziecięca radość!

Joanna Karzyńska

Magdalena Sosnowska

Przeczytaj też:

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU