Nieś pomoc na Boże Narodzenie! Okres świąteczny to czas refleksji i skupienia. Właśnie teraz bardziej angażujemy się w pomoc potrzebującym. Co więcej, chętniej wspieramy akcje charytatywne. Wiemy jak ważna jest pomoc w tych dniach.

— Liczy się każda wpłata. Sprawmy, żeby w ten cudowny czas na buziach dzieciaków zagościł uśmiech.

Iwona Żochowska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”

Ty też możesz dorzucić swoją cegiełkę! Przekaż darowiznę w ramach akcji „Gwiazdka z Przyszłością”. Wpłacając na zbiórkę na stronie internetowej Fundacji.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla nas wszystkich.

Szczególnie czekają na nie i cieszą się nimi dzieci.

Właśnie teraz Fundacja „Przyszłość dla dzieci”, przy aktywnej pomocy darczyńców, wolontariuszy, szkół i przedszkoli oraz firm tworzy i przekazuje paczki świąteczne oraz upominki dla 500 dzieci w całym województwie warmińsko-mazurskim

Fundacja „Przyszłość dla dzieci” pomaga dzieciom chorym na choroby rzadkie i przewlekłe np. mukowiscydozę, mózgowe porażenie dziecięce, autyzm i choroby onkologiczne oraz wiele innych. W wielu wypadkach przewlekła choroba dziecka powoduje trudną sytuację rodziny. Znoszenie bólu i cierpienia dziecka, pokrywanie wysokich kosztów leczenia lub rehabilitacji często przekracza siły rodziców i bliskich. Dlatego każdy gest bez- interesownej pomocy, wsparcia i po prostu dobre słowo jest tu naprawdę bardzo ważne.

Taka pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji, bez oczekiwania wdzięczności jest szczególnie cenna właśnie tam, gdzie choroba i bieda kryje się za barierą wstydu i łez lub niezawinionych ograniczeń. Do akcji „Gwiazdka z Przyszłością” oprócz firm, przedsiębiorstw i osób prywatnych włączyły się już między innymi szkoły i przedszkola.

Przedszkolaki chętnie pomagają podopiecznym Fundacji z regionu!

Przedszkolaki, ich rodzice i kadra Przedszkola nr 16 w Olsztynie także zaangażowali się w świąteczną zbiórkę dla podopiecznych Fundacji. W przedszkolu zorganizowana została zbiórka słodyczy i zabawek oraz kiermasz świąteczny. Cały dochód został przeznaczony na gwiazdkowe prezenty dla chorych dzieci.

Od wielu już lat uczestniczymy w zbiórce świątecznej dla dzieciaków z Fundacji. Wśród dzieci uczęszczających do naszego przedszkola są fundacyjni podopieczni. Chcemy pomagać i cieszy nas to, że dzieci, rodzice i nasi pracownicy chętnie angażują się w akcje charytatywne — mówi Marta Januszkiewicz, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 16 w Olsztynie. — W tym trudnym dla nas wszystkich czasie chcemy, żeby chore dzieci choć na chwilę zapomniały o swoich chorobach i mogły się cieszyć z gwiazdkowych prezentów.

Marta Januszkiewicz, Dyrektor PM nr 16 w Olsztynie:

Chcemy mieć swoją malutką cegiełkę w ich radości. Nasze dzieci są pełne empatii i chcą pomagać innym, szczególnie swoim chorym rówieśnikom. Przedszkolaki wierzą, że święta to cudowny czas, w którym każdy powinien być szczęśliwy, a żeby tak było, trzeba się dzielić z innymi tym, co mamy.

Wiele osób decyzję o pomocy podejmuje pod wpływem chwili.

Nie trzeba mieć wiele.

To wyłącznie twój wybór. Ty decydujesz czy przeznaczysz na pomoc dużą kwotę, drobną wpłatę czy wyłącznie swój czas i umiejętności. Do pomocy w akcji świątecznej włączyło się trzech wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Olsztynie. Przez cały dzień Wiktor, Ricardo i Dawid dzielnie pomagali składać fundacyjne skarbonki.

— Po raz pierwszy wziąłem udział jako wolontariusz w akcji Fundacji, ale nie po raz ostatni. Chciałem pomóc. Poza tym pomyślałem, że w domu i tak nie będę miał co robić, więc warto zrobić coś dobrego dla innych — mówi Ricardo.

— Lubię pomagać i uważam, że razem możemy zrobić więcej. Można pomagać na kilka sposobów: wspierać pieniążkami akcję, zorganizować zbiórkę czy zostać wolontariuszem. Im więcej osób zaangażuje się, tym więcej dobrych rzeczy będzie można zrobić i sprawić dużą radość chorym dzieciom. Wszyscy powinniśmy dzielić się dobrem. Musimy pamiętać o innych ludziach, o tym, że ktoś ma gorzej, że potrzebuje naszego wsparcia, szczególnie jeśli są to chore dzieci. Dzięki naszej pomocy te dzieci mogą spędzić radosne święta.

Akcja „Gwiazdka z Przyszłością” jest organizowana przez Fundację „Przyszłość dla dzieci” już po raz kolejny.

Chore dzieci czekają na prezenty.

— Nasza akcja „Gwiazdka z Przyszłością” ma wywołać uśmiech na twarzach dzieci zmagających się z chorobą czy bolesną rehabilitacją oraz na twarzach ich rodzin.

mówi Iwona Żochowska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

— Kierujemy do Państwa prośbę o wszelką pomoc w sfinansowaniu paczek z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Chcemy podarować 500 dzieciom wspaniałe świąteczne wspomnienia, a ich rodzinom chwilę wytchnienia. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup słodyczy, gier edukacyjnych i familijnych, zestawów klocków, lalek, książek, zestawów puzzli. Ale tak naprawdę liczymy, że to wszystko dobrzy ludzie nam podarują, a my wszystkie pieniądze przeznaczymy na zakup potrzebnych leków, opłacenie rehabilitacji czy potrzebnych dzieciom sprzętów medycznych. Potrzebujemy na to 105 tysięcy złotych — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska.

Joanna Karzyńska

Magdalena Sosnowska

Dowiedź się więcej:

Ogłaszamy nadejście świąt! Pomagając sprawiasz, że są magiczne!

Wspólnie podarujmy dzieciom udane święta. Dołącz do nas!

Podejmij świąteczne wyzwanie. Podaruj chorym dzieciom chwile beztroski!

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU