Wtorek, 26 maja 2020

Mieszko Krzyżanowski

Podziel się:

Mieszko Krzyżanowski

10 lat / Kolno

Mieszko w trzecim miesiącu życia przeszedł zabieg "Kasaii" mający na celu udrożnienie dróg żółciowych. Operacja nie przyniosła jednak pożądanego skutku. Rodzice usłyszeli od lekarzy, że konieczny będzie przeszczep wątroby. Jako dawcę organu zakwalifikowano mamę Mieszka. Gdy chłopiec miał niespełna siedem miesięcy przeszedł w Instytucie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przeszczep wątroby. Od zabiegu transplantacji, czyli od 2009 r. jest stałym pacjentem Poradni Transplantacji Wątroby w CZD w Warszawie. Mieszko ma już 5 lat, chodzi do zerówki i jest "słoneczkiem" rodziców. Jest zawsze uśmiechnięty, uwielbia śpiewać, tańczyć, a w przyszłości chciałby zostać policjantem lub strażakiem. Cieszymy się, że operacja powiodła się bez większych powikłań, jednakże u Mieszka zdiagnozowano niedawno nadciśnienie tętnicze i problemy z przepływem krwi z tętnicy wrotnej wątroby. Wcześniejszy przeszczep wątroby i obecne zdiagnozowane problemy wiążą się z częstymi wizytami w CZD w Warszawie, pobytami szpitalnymi oraz zakupem niezbędnych stałych leków, przeciwdziałających powikłaniom czy choćby odrzuceniu przeszczepu. Koszty związane z leczeniem Mieszka znacznie obciążają domowy budżet. Prosimy o wsparcie leczenia Mieszka - okażmy serce! Razem możemy więcej!


Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Mieszko Krzyżanowski.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!