Czwartek, 13 sierpnia 2020

Maria Kamińska

Podziel się:

Maria Kamińska

6 lat / Olsztyn

Marysia ma zaawansowaną dwułukową skoliozę wczesnodziecięcą III stopnia która pogłębia się mimo nieustannych ćwiczeń i rehabilitacji. Lekarze podejrzewają u dziewczynki skoliozę o podstawie neurogennej, jednak dotychczasowe badania nie potwierdziły tego jednoznacznie.

Prawdopodobnie Marysię czeka noszenie gorsetu, a w dalszej perspektywie operacja. Według opinii specjalistów tak duze skrzywienie kręgosłupa rzutuje na cały układ ruchu, a z czasem może równiez rzutować na organy wewnętrzne.

Niestety większosć lekarzy z Olsztyna rozkłada bezradnie ręce, dlatego rodzice szukaja pomocy w innych ośrodkach.

Poza skoliozą i problemami z ogólną wiotkością mięśni dziewczynka cierpi również na niedoczynność kory nadnerczy, w związku z czym wymaga stałej substytucji hormonów, których jej organizm nie produkuje. Dodatkowo ze względu na odchylenie od normy w wynikach badań metabolicznych , prowadzona jest u niej wciaz obserwacja w kierunku rzadkiej wady genetycznej jaką jest deficyt SCAD.

Szereg problemów zdrowotnych generuje potrzebę nieustannej kontroli u różnego rodzaju specjalistów, a także systematycznych wizyt w szpitalu, co wiąże się z kosztami dojazdów i rehabilitacji.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Maria Kamińska.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!