Piątek, 17 sierpnia 2018

Natalia  Brzózka

Natalia Brzózka

20 lat / Olsztyn

Diagnoza problemów zdrowotnych Natalki wcale nie była prosta. Bezpośrednio po urodzeniu stwierdzono, że dziewczynka ma mózgowe porażenie dziecięce. Postawiono diagnozę - upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym z zaburzeniami zachowania oraz autyzm atypowy. Dodatkowo u Natalki rozpoznano niedowład obustronny, skoliozę oraz wadę wzroku. Dziewczynka choruje również na małopłytkowość immunologiczną. Natalka potrzebuje przede wszystkim rehabilitacji i stałej opieki specjalistów.
Obecnie Natalka jest pod stałą opieką Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjnego w Olsztynie, gdzie jest nie tylko leczona czy rehabilitowana, ale także uczona wykonywania prostych czynności domowych.
Dopiero pogłebiona diagnostyka zalecona w Ośrodku Rehabilitacyjnym potwierdziła, że problemy zdrowotne dziewczynki związane są z niezrónoważeniem genomu i aberracją 2 genów. Pomimo tej diagnozy mama i Natalka nie poddają się, nastawione są na osiąganie nowych celów. A dziewczynka jest naprawdę wyjątkowa - jest wesoła, uwielbia spacery, kontakt z przyrodą i malowanie. Pomóżmy Natalii w pokonywaniu jej trudności - razem możemy zrobić wiecej !