Poniedziałek, 25 maja 2020

Oliwier Oman

Podziel się:

Oliwier Oman

13 lat / Olsztyn

Oliwier urodził się w ciężkiej zamartwicy urodzeniowej w związku z czym cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Oliwier ma małogłowie, padaczkę, obustronny niedosłuch w stopniu umiarkowanym. Chłopiec nie chodzi, porusza się na wózku i nie mówi. Reaguje na pewne proste pytanie, uśmiecha się lub znacząco pomrukuje.
Oliwier wymaga stałej opieki i rehabilitacji ze szczególnym uwzględnieniem metod neurofizjologicznych jak metoda Vojty, NDT-Bobath. Rodzice rehabilitują go w domu ale również w specjalistycznych ośrodkach od 3 miesiąca życia. Dzięki tej rehabilitacji są niewielkie sukcesy, chłopiec jest juz w stanie utrzymać głowę prosto.
Ulubionym zajęciem Oliwiera jest słuchanie muzyki oraz bajek czytanych przez rodziców. Jego ulubionymi wykonawcami są zespół Enej i Natalia Kukulska. W styczniu 2016 r. Oliwier przeszedł zabieg przezskórnej gastrostomii endoskopowej, w związku z zbyt małą wagą. Chłopiec będzie miał podawany pokarm dojelitowo, aby zwiększyć jego waga.
Oliwier obecnie potrzebuje specjalistycznego wózka inwalidzkiego oraz specjalistycznego łózka. Zakup wiąże się z bardzo dużym nakładem finansowym. Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Oliwiera - razem możemy więcej!Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Oliwier Oman.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!