Sylwester tuż, tuż. Zastanawiasz się jak sprawić by to był udany zarówno dla dzieci jak i dla starszych domowników? Poniżej kilka porad i wskazówek, które pomogą sprawić, by to był udany wieczór dla całej rodziny.  Podzielcie się w komentarzach waszymi pomysłami na sylwestrową noc.

Poniżej prezentujemy kreatywne formy rozrywki dla całej rodziny na Sylwestra 

Mają pomóc dzieciom dotrwać do momentu gdy wskazówka na zegarze przeniesie nas w następny rok.

Zasiądźcie razem do rozgrywki. Poniżej prezentujemy kilka promocji na wieczór gier w Sylwestra.

DOMEK (Rebel) Jeśli wśród twoich domowników, zwłaszcza tych najmłodszych można znaleźć  fana, którejś wersji gry  the Sims od EA. To niewątpliwie ciekawa alternatywa w wersji planszowej przeznaczona dla całej rodziny. Każdy domownik może urządzić przestrzeń wg własnego uznania.

Okulary Czary Mary (Goliath)  – zabawna gra, w której często trzeba zaufać swojemu instynktowi. Zaczyna się standardowo. Gracz rzuca kostką i przesuwa się o określoną ilość pól. Jednak po chwili musi założyć okulary (dostępne 3 poziomy trudności), w których musi coś narysować pod presją czasu.

Kalambury dla dzieci (Kangur) klasyczna propozycja dla dużych i małych. Wylosuj swoje hasło i przekaż za pomocą gestów lub rysunków jakie jest hasło.

Może cię też zainteresować: Rodzinne gry planszowe – świąteczna lista prezentów

Wspólne oglądanie:

Zawsze jest odpowiedni czas na seans filmowy. Nie inaczej może być też w sylwestrową noc. Jeśli chcecie spędzić ten czas w gronie najbliższych, Poniżej kilka propozycji, które mogą zaserwować wszystkim uczestnikom kilkogodzinną przygodę. Jednocześnie będąc wstępem do rozmowy z dzieckiem na trudniejsze tematy.

Spider-Man Uniwersum (2018): Świeżo po głośnej kinowej premierze finału trylogii od studia Marvela Spider-Man Bez drogi do domu. Ta oscarowa animacja sprzed kilku lat może być pomysłem na udany seans. Do jej atutów można zaliczyć bardzo ciekawą animację, ścieżkę dźwiękową   i wyjątkową historię, bo tym razem głównym bohaterem jest Miles Morales Spider-Man, który jeszcze nie zagościła na ekranie w ramach wielkiej produkcji  Disneya. Co więcej, ten film w oryginalny sposób ukazuje m.in. znaczenie umiejętności współpracy w drużynie, rolę mentora. Ponadto może być wstępem do rozmowy na temat utraty bliskiej osoby. Co jest bezsprzecznie istotne, bo czwarta fala pandemii koronawirusa dalej się rozprzestrzenia.

Przeczytaj też: Wspólnie zatrzymajmy czwartą falę pandemii  

Krudowie (2013) To zabawna animacja, w której do prehistorycznego świata przybywa geniusz z rewolucyjnym wynalazkiem, jakim jest… ogień. Pokazuje znaczenie zacieśniania więzów rodzinnych i podejmowanie ryzyka.  Pokazuje jak na dłoni, że nie warto tłumić uczuć.

Obie powyższe propozycje są dostępne na NETFLIX.

Hugo i jego wynalazek (2011): Opowiada o sierocie z Paryża. Ten chłopak Hugo,  ma ogromną wyobraźnię, która jest dla niego odskocznią od trudnej rzeczywistości. Drugim bohaterem tej historii jest też pewien staruszek, który już dawno stracił wiarę w to, że ludzie jeszcze pamiętają o jego osiągnięciach. To magiczna historia dla widzów w każdym wieku. W niewymuszony sposób uczy empatii i  szeroko pojętej wrażliwości

Ponadto, w Nowy Rok na fanów Harrego Pottera czeka nie lada gratka! Harry Potter 20 rocznica: Powrót do Hogwartu. Program specjalny z rocznicy  premiery pierwszej części przygód o małym czarodzieju ma być dostępny na platformie HBO GO.

Przogotujcie razem smakołyki!

Możesz zaprosić  dziecko też na ,,pichcenie” w kuchni Razem przygotujcie przekąski na  sylwestrową noc. Podczas tego zajęcia maluch może wyżyć się artystycznie. Zadbaj by poziom trudności, był dopasowany do wieku brzdąca. Chociażby, pomóż mu przygotować zabawne kanapki. Takie z oczami i zabawnym uzębieniem po to by nawet największy niejadek, choć spróbował swojego dzieła.

Natomiast starsze dziecko może dostać szansę, by zostać realnym pomocnikiem w przygotowania smakołyków. Zaproponuj przygotowanie jakiegoś polskiego przysmaku w domowych warunkach. Ptasie mleczko w zdrowszym wydaniu może być ciekawym pomysłem.

27 pomysłów na domowe słodycze dla dzieci

Dobra zabawa gwarantowana!

Inne artykuły ze strefy rodzica:

Kilka pomysłów DIY. Przygotuj świąteczne prezenty z dzieckiem