Julia przyszła na świat  z rozszczepem wargi i podniebienia oraz brakiem lewej gałki ocznej. Operację pierwszego  etapu  zamknięcia rozszczepu przeszła w 2019 r.   To jednak nie koniec,  Julia wymaga dalszego procesu leczenia i rehabilitacji. W październiku 2019 roku odbyła się pierwsza konsultacja dotycząca leczenia bezocza  w jednej z niemieckich klinik. Dziewczynka  miała mieć zakładaną pierwszą  protezę oka, jednak ze względu na zbyt wąską szparę powiekową w tamtym momencie, protezowanie okazało się niemożliwe.

Specjaliści stwierdzili, że potrzebne będą 3 lub 4 operacje oczodołu, które rozłożone będą w czasie, a w trakcie tego protezowanie. Koszt jednej operacji to około 8 tysięcy euro, natomiast każdej z protez, które powinny być wymieniane co 6 tygodni to około 300 euro.  Do tego leczenie w  Polsce jest niemożliwe gdyż żadna z klinik nie może zaoferować nam takiej pomocy. Julia korzysta z pomocy logopedy, który pracuje z nią nad mową, jest również pod stałą opieką poradni laryngologicznej, gdyż jej wady urodzeniowe mocno wpłynęły na jej słuch, przez co zmuszona jest do noszenia aparatów słuchowych.

Mimo przeciwności losu, które spotkały tę małą kruszynkę, jest ona pełną życia i ciekawą świata dziewczynką. Ma przed sobą całe życie, a największym pragnieniem rodziców  jest, aby mogła przez nie przejść w pełni szczęśliwa. Dzięki operacji pozwolimy Julce na łatwiejsze funkcjonowanie w społeczeństwie. Przed nią jeszcze bardzo długa droga, przez cierpienia, ale jest to jej ostatnia deska ratunku.

Wspólnie możemy pomóc Julii!