Poniedziałek, 24 września 2018

Mateusz Myślewski

Podziel się:

Mateusz Myślewski

11 lat / Lidzbark Warmiński

Mateusz urodził się, jako skrajny wcześniak w ciężkiej zamartwicy z zaburzeniami oddychania z wagą 1270 g. i tylko 1 punktem Apgar. Po pewnym czasie stwierdzono pokrwotoczne wodogłowie trójkomorowe i wszczepiona została zastawka z drenażem komorowo- otrzewnowym. Przeszedł także operację obu oczu. Mateusz ma niedowład prawej strony ciała oraz astmę oskrzelową. Uczęszcza na zajęcia do grupy trzyosobowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lidzbarku Warmińskim. Uczy się tam podstawowych czynności tj. siadanie do stołu i jedzenie posiłków, skupianie wzroku przy wykonywaniu różnych prac. Rozumie i wykonuje proste polecenia nauczyciela i rodziców. Sześciolatek dopiero zaczyna chodzić. Może to określenie trochę na wyrost, ale daje nadzieję. - Trzymając się mebli, boczkiem próbuje się przemieszczać – mówi jego mama. I dodaje, że synek to jakby dwie osobowości. W domu próbuje samodzielności, ale zdarza się, że odmawia współpracy podczas rehabilitacji. Czasami nie chce ćwiczyć. Ponieważ ciągle nie mówi, nie jest łatwo zorientować się dlaczego odmawia ćwiczeń. Nadal wymaga stałej, codziennej rehabilitacji oraz częstych pobytów na oddziale rehabilitacyjnym.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Mateusz Myślewski.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!