Wspólnie możemy zdziałać więcej i pomóc  Hani, i naszym innym fundacyjnym dzieciom, które najbardziej potrzebują naszego wsparcia. Aby dać najmłodszym nadzieję na lepsze życie, przekażcie swój 1% podatku na chore i zmagające się z niepełnosprawnością dzieci – podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Iwona Żochowska- Jabłońska:


— Każda złotówka pomaga realizować te cele. Przekazanie 1% podatku to nic innego jak wspaniały gest na rzecz chorych, niepełnosprawnych i  zmagających się z  trudnościami dzieci.

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

Jedną z  podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla dzieci”, którym może pomóc 1% podatku jest 10-letnia Hania.

 To bardzo wrażliwa i pogodna dziewczynka, której największą przyjemność sprawia tworzenie przeróżnych prac plastycznych. Hania obecnie jest uczennicą 3 klasy Szkoły Podstawowej w Jezioranach.

— Ciąża przebiegała bez komplikacji — mówi pani Katarzyna, mama dziewczynki. — Hania to nasze pierwsze dziecko. Wyczekiwana i  kochana od dnia narodzin. Urodziła się zdrowa. Była jak każde inne dziecko. Jednak kiedy zaczęła chodzić, zauważyliśmy, że często się potyka. Zaniepokoiło nas to i  zaczęliśmy wędrówkę po lekarzach.

Chociaż rodzice od razu zareagowali i zgłosili się do specjalisty, to jednak długi czas oczekiwania na wizytę refundowaną zmusił rodziców do skorzystania z prywatnej konsultacji. Pojawił się też problem ze wzrokiem. Okulista zdiagnozował u Hani niedowidzenie oka lewego, zez zbieżny, nadwzroczność obu oczu i  anizometropię. Na do- miar złego dziewczynka zmaga się z licznymi wadami postawy.

Hania Tamkun podopieczna Fundacji
Hania z miejscowości Jeziorany Fot. archiwum prywatne

1% podatku może pomóc rodzicom Hani opłacić wizyty u specjalistów

Od trzeciego roku życia jest pod opieką poradni wad postawy. Koślawość kolan, stopy płasko-koślawe, hiperlordoza odcinka lędźwiowe- go wymagają regularnych rehabilitacji i spotkań z fizjoterapeutą. Hania wymaga stałej opieki poradni specjalistycznych, częstej wymiany szkieł korekcyjnych oraz ćwiczeń ortoptyczno – pleoptycznych pod okiem specjalisty.

Systematyczne ćwiczenia zwiększają szansę dziewczynki na poprawę widzenia, a  także pozwolą jej na większą samodzielność. Na co dzień mama Hani zajmuje się nią i jej młodszym bratem Antkiem, który ma 8 lat i  również wymaga opieki specjalistów, ze względu na koślawość kolan i stóp.

Chłopiec uczęszcza również na zajęcia integracji sensorycznej. Jedynym żywicielem rodziny jest tata Hani. Jego zarobki to jednak za mało, aby objąć opieką specjalistów dwójkę chorych dzieci.

— Rehabilitacja, wizyty u  specjalistów i  nasza codzienna walka o  sprawność i  poprawę zdrowia dzieci wymagają mojej dyspozycyjności i  24-godzinnego zaangażowania — tłumaczy pani Katarzyna.

— Mieszkamy w małej miejscowości i  dojazd do lekarzy, rehabilitacja prze- ważnie odbywa się w  oddalonym o 35 kilometrów Olsztynie. Jest to uciążliwe i  sporo kosztuje, ale dla dobra dzieci zrobimy wszystko. Widzimy jakie pozytywne efekty daje rehabilitacja, konsultacje ze specjalistami i stosowanie się do ich zaleceń. Płaskostopie się wyrównuje, niedowidzenie oka lewego poprawiło się o  dwie dioptrie. Nasza walka daje widoczne efekty. Cieszy nas ogromnie fakt, że ten wysiłek nie idzie na marne.

Hania cierpliwie znosi wszystkie zabiegi, czynnie bierze udział w rehabilitacji. Jesteśmy z  niej dumni, bo z nauką radzi sobie dobrze, ma swoje pasje i  marzenia. Uczęszcza na zajęcia folklorystyczne, tańczy i śpiewa w zespole. To taka artystyczna dusza. Bardzo lubi zajęcia plastyczne, szyje ubranka dla lalek. Chcemy dać jej jak najlepsze dzieciństwo i szansę na dobre życie. Do tego potrzebne są jednak pieniądze, które pozwolą na kontynuację rehabilitacji i leczenia.

Chcecie pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom?

Jest na to prosty i szybki sposób. Wystarczy uzupełnić rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Tylko tyle i  aż tyle, by podopieczni Fundacji „Przyszłość dla dzieci” zyskali pomoc, której bardzo potrzebują.

— Przekazując swój 1% podatku dla chorych i niepełnosprawnych dzieci, wspieracie Państwo naszą fundację w  działaniach takich jak zakup sprzętu rehabilitacyjnego, dofinansowanie leczenia i rehabilitacji, terapii czy różnych akcji na rzecz naszych podopiecznych — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Funda- cji „Przyszłość dla Dzieci”.

— Każda złotówka pomaga realizować te cele. Przekazanie 1% podatku to ni innego jak wspaniały gest na rzecz chorych, niepełnosprawnych i  zmagających się z  trudnościami dzieci. Dlatego im więcej wpłat, tym skuteczniej uda się wesprzeć maluchy w  potrzebie. Wspieranie Fundacji poprzez przekazanie 1% jest niezwykle proste i tak naprawdę nic nie kosztuje. Państwa podatek, który i tak musicie zapłacić, trafi do naszej Fundacji zamiast do skarbu państwa.

W ten sposób samodzielnie zdecydujecie, na jaki cel zostaną przekazane wasze pieniądze i jakie działania wesprzecie. Mamy 500 podopiecznych, którym możecie dać radość i sprawić, że nie będą zmagać się z bólem. Pomagajmy razem chorym, niepełnosprawnym dzieciom i pozwólmy im spełniać marzenia. Nieśmy pomoc dzieciom – szczególnie tym, które najbardziej potrzebują naszego wsparcia!

Joanna Karzyńska

Magdalena Sosnowska

Hania realizuje swoje pasje Fot. archiwum prywatne

Przeczytaj również:

9-letnia Lenka z Mrągowa potrzebuje wsparcia. Przekaż 1% podatku

Żeby przekazać 1 procent podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU