Czwartek, 1 października 2020

Mateusz Prorok

Podziel się:

Mateusz Prorok

16 lat

Mateuszek jest bardzo pogodnym i wesołym dzieckiem,jednak od urodzenia cierpi na genetyczna chorobę zwana kardiomiopatią przerostową. Powikłaniami kardiomiopatii przerostowej są utraty przytomności, bardzo niebezpieczne dla życia arytmie komorowe i zwiększone częstotliwości występowania nagłych zgonów sercowych w bardzo młodym wieku.Kardiomiopatia przerostowa wymaga systematycznego przyjmowania leków: beta-blokerów, oraz stałej bardzo częstej kontroli kardiologicznej, jak również częstych i kosztownych wyjazdów na badania do szpitali. Mateusz jest pod stałą opieką DSK w Białymstoku jak również i Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. W przyszłości zakwalifikowany do wszczepienia defibrylatora serca.. Urządzenie ma za zadanie przerwać groźną dla życia arytmię i przywrócić rytm zatokowy serca.Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Mateusz Prorok.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!