Często się zdarza, że nie zdajemy sobie sprawy jakie takie niby nic może pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom. A jednak! Dzięki 1% podatku Aurelia i maluchy z regionu mają szansę na leczenie i rehabilitację. Mogą pojechać do specjalistów. Rodzice mogą kupić im potrzebny sprzęt rehabilitacyjny. 1% podatku daje szansę dzieciom na poprawę stanu zdrowia i lepsze życie!

  

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

Aurelia to mała wojowniczka, ale możesz dodać jej mocy 1% podatku!

Kolejny raz, rozliczając się z  urzędem skarbowym, każdy z nas może przeznaczyć 1% swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Wśród tych organizacji znajduje się też Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, która wspiera prawie 500 chorych i niepełnosprawnych dzieci, Takie jak Aurelia, z terenu naszego województwa.

Przekazując 1% podatku pomagasz nam wspierać chore dzieci w leczeniu, rehabilitacji, zakupie sprzętu i leków. To łatwe, nic nie kosztuje, a  świadczy o  wielkim sercu. Kilka, czy kilkanaście złotych ofiarowanych przez wielu podatników składa się na sumę, dzięki której nasza Fundacja ma szansę nieść pomoc chorym i  niepełnosprawnym dzieciom.

Aurelia to 7-latka z Lidzbarka Warmińskiego.

Kilkulatka jest właśnie podopieczną Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. To piękna dziewczynka, która dzielnie walczy z chorobą. — Aurelia to nasze jedyne dziecko — mówi pani Katarzyna, mama dziewczynki. — W czasie ciąży byłam cały czas pod opieką lekarzy. Wykryto u mnie zakażenie toksoplazmą. Bardzo się niepokoiłam, ale lekarze uspokajali, że wszystko jest w porządku.

— Mieszkaliśmy wtedy w  Anglii. Tam też urodziła się nasza córeczka. Przed porodem zgłaszałam, że coś złego się dzieje, jednak nikt mi nie wierzył. Dziecko przyszło na świat niedotlenione… Czekaliśmy tak bardzo na Aurelię, Dla nas była najpiękniejszym i  najwspanialszym dzieckiem. Od pierwszej chwili pokochaliśmy ją. W  2016 roku zdiagnozowano u córki mózgowe porażenie dziecię- ce w postaci mieszanej. Od razu zaczęliśmy szukać pomocy. Niestety w Anglii re- habilitację mieliśmy tylko raz w miesiącu.

Rodzice Aurelii długo się nie zastanawiali i dla dobra dziecka postanowili wrócić do Polski.

U  dziewczynki oprócz MPD występuje również wada wzroku, wada mowy. Ma problemy z poruszaniem się. Aurelia jest pod stałą opieką licznych poradni specjalistycznych, w tym neurologicznej, ortopedycznej, okulistycznej i rehabilitacyjnej.

— Zdrowie naszej córki i jej sprawność jest dla nas najważniejsza —  tłumaczą rodzice. — Aurelia ma czterokończynowe porażenie mózgowe. Jest cały czas rehabilitowana, wyjeżdża na turnusy, jest pod opieką poradni psychologiczno-pedagogicznej i innych specjalistycznych. Każdego dnia walczymy, by była jak najbardziej sprawna i mogła normalnie funkcjonować. To nasze największe marzenie.

Dziewczynka jest bardzo nieśmiała i wrażliwa. Chodzi do przedszkola, jest w grupie integracyjnej i ma nauczyciela wspomagającego. Boi się hałasu, głośnych krzyków i dużych grup. Ale jest bardzo ciekawa świata, wszystko ją interesuje. Uwielbia malować i podróżować z rodzicami. Nasza podopieczna jest jedynaczką.

Aurelia jest ,,oczkiem w głowie” rodziców.

Ojciec dziewczynki jest jedynym żywicielem rodziny, ponieważ mama opiekuje się dziewczynką, dowozi i  odbiera ją z  przedszkola, wozi na prywatną rehabilitację trzy razy w tygodniu do Dobrego Miasta. Aurelia potrzebuje regularnych specjalistycznych zajęć terapeutycznych, które wiążą się jednak z dużymi kosztami.

— Gdybyśmy nie rehabilitowali Aurelii od początku, teraz jeździłaby na wózku — mówi pani Katarzyna. — Po każdym turnusie, rehabilitacjach widać, że jest lepiej. Obecnie jesteśmy w Ameryce pod Olsztynkiem na turnusie. Zawsze z mężem powtarzamy cór- ce, że nie jesteśmy na wczasach, a po to, by poprawić jej sprawność.

Dziewczynka w przyszłości chce zostać stomatologiem.

Mówi, że chce leczyć ludziom zęby. Jako rodzice zrobimy wszystko, by dać jej szansę na normalność. Ciężko jest patrzeć rodzicom na chorobę dziecka, bo choć po Aurelii tej choroby nie widać, to widać to po jej ruchach. Nasza córka to mały wojownik i my też walczymy razem z nią! Walka z chorobą i niepełnosprawnością wymaga nie tylko wielu poświęceń ale też środków finansowych. Leczenie, rehabilitacja, wizyty u specjalistów, dojazdy i sprzęt to duże obciążenie dla domowego budżetu — dodaje.

— Każdy rodzic chciałby dla swojego dziecka dobrej przyszłości. Marzy, że będzie zdrowe i szczęśliwe. Jednak nie zawsze jest tak, jak tego chcemy —  mówi Iwona Żochowska- Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”.

— Nasza Fundacja zauważa ogromne problemy rodzin dzieci chorych i  niepełnosprawnych, ich ograniczenia oraz kłopoty finansowe rodzin w codziennym życiu. Dbamy o to, by dzieci dotknięte przez los miały lepsze życie i  więcej szans. Wszystkim, których nieobojętne są ich potrzeby, zachęcamy do włączenia się w nasze dzieło. Te rodziny codziennie zmagają się z wieloma problemami. Dlatego pomagamy i wspieramy je.

Wesprzyj fundacyjne dzieci przekazując 1% podatku!

Dzięki pozyskanym funduszom możemy finansować zakup sprzętu, leczenie oraz wspomagać szeroko pojęty zakres rehabilitacji prawie 500 podopiecznych naszej Fundacji. Razem możemy więcej. Pomóżmy dzieciom w walce o sprawność i przywróćmy uśmiech na ich buziach.

Joanna Karzyńska

Magdalena Sosnowska

Inne artykuły o 1% podatku:

Odpisując 1% podatku, pomagacie nam pomagać

Aron walczy o każdy oddech. Pomóż mu przekazując 1% podatku

Możesz zrobić coś dobrego dla Kai. Podaruj 1% podatku

Przekaż 1% podatku. Wspólnie możemy pomóc Hani

Rodzeństwo z Giżycka, Wiktoria i Patryk to nasi nowi podopieczni. Podaruj 1% podatku

9-letnia Lenka z Mrągowa potrzebuje wsparcia. Przekaż 1% podatku

Żeby przekazać 1 procent podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU