Gwiazdka z Przyszłością to również Ty! Zaczynamy naszą gwiazdkową kampanię mocy i pomocy!

Zbiórka Podaruj dzieciom Gwiazdkę z Przyszłością!
Podaruj dzieciom Gwiazdkę …z Przyszłością!

37 013,98 zł z 60 000 zł

62%

Brakuje jeszcze 22986.02 zł

Większość z nas nie posiada czerwonego płaszcza… U większości z nas na próżno szukać długiej białej brody. Nic to! Bo większość z nas posiada jednak ogromną moc prosto z serca, […]

Większość z nas nie posiada czerwonego płaszcza… U większości z nas na próżno szukać długiej białej brody.

Nic to! Bo większość z nas posiada jednak ogromną moc prosto z serca, którą może zmieniać przyszłość naszych 480 fundacyjnych dzieci… Również w czasie nadchodzącej Gwiazdki. Zaczynamy naszą gwiazdkową kampanię, naszą bożonarodzeniową akcją mocy i pomocy!

Każdy ma marzenia. Jedni marzą o domu nad brzegiem oceanu, o podróżach do Grenlandii, skokach ze spadochronu, własnym samolocie. Inni o tym, żeby w końcu nie musieć nigdzie wyjeżdżać, zasadzić kilka warzyw w przydomowym ogródku i drzemiąc w hamaku z książką –  po prostu móc ich spokojnie doglądać. Ktoś innych chciałby mieć psa lub własny ul.

Czy zastanawialiście się kiedyś o czym marzą nasze fundacyjne dzieci? Bo my się wciąż zastanawiamy i często je o to pytamy.

 Odpowiedź wydaje się dość oczywista: o zdrowiu!

W dalszym domyśle….o lekach, o krótszych kolejkach do lekarza, o porządnej intensywnej rehabilitacji, o nowoczesnym sprzęcie takim jak dobre wózki inwalidzkie czy leciutkie pompy insulinowe.

Niestety spełnienie tych marzeń nie zawsze jest takie proste….i to często z czysto prozaicznych powodów – brak pieniędzy kładzie się ciągłym zimnym cieniem nawet na te najpiękniejsze, najczystsze i najcieplejsze bożonarodzeniowe chwile.

W miejscu gdzie powinien trzaskać kojący świąteczny ogień – tam czasem z przestrachem dudnią w głowie myśli: jaka droga zawiłego leczenia czeka nasze dzieci w nadchodzącym przyszłym roku znów?

Nie pozwólmy, aby frasunki zabrały naszym podopiecznym i ich rodzinom magię zbliżających się Świąt! Razem możemy sprawić, by nadchodząca Gwiazdka dla wszystkich mogła świecić jasnym blaskiem bez skazy.
Podopieczny Fundacji Olek ze Szczytna Fot. Arek Stankiewicz

Aleksander ze Szczytna urodził się w 25. tygodniu ciąży jako niespełna półkilowy skrajny wcześniak, a teraz dziewięcioletni już z niego młodzieniec. Chodzi do szkoły, kocha muzykę i uwielbia programy rozrywkowe. Zwłaszcza Ninja Warrior, gdzie uczestnicy pokonują tor przeszkód, robi na nim szczególne wrażenie. Dla Aleksandra w związku z tym, że urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym i porusza się na wózku inwalidzkim – życie to też jeden wielki tor przeszkód.

Chłopiec wymaga stałej intensywnej rehabilitacji – nawet do pięciu razy w tygodniu. Dzięki niej będzie coraz sprawniejszy.

Czyż nie byłoby to odciążające i po prostu wspaniałe? Wiecie, że Wy również możecie być częścią tego bożonarodzeniowego cudu? Pomyślcie tylko jak lekko poczujecie się wtedy! Bo dzieląc dobro – tak naprawdę je mnożyMY.

Podopieczny Fundacji Mikołaj z Barczewo Fot. Arek Stankiewicz

Trzyletni Mikołaj z Barczewa imię ma zupełnie gwiazdkowe. I mimo że nie ma jeszcze długiej, siwej brody – już jest chłopczykiem  jak z pięknej zimowej opowieści – wesołym, otwartym i odważnym. Urodził się z zespołem Downa i mimo że niesie za sobą cały szereg zdrowotnych komplikacji, ten maluch walczy o swoją sprawność z olbrzymią determinacją. Mikołaj- najpiękniejszy prezent dla swoich rodziców, ma chore serduszko i potrzebuje stałego leczenia i rehabilitacji, które – mimo że jest jeszcze mały – bardzo dzielnie znosi. Jego codzienna rehabilitacja to duże koszty.

Ale Wy – nasi kochani darczyńcy, fundatorzy, przyjaciele i sponsorzy – możecie sprawić, że środki na leczenie spadną Mikołajowi z nieba wraz z pierwszą gwiazdką…bo jak Mikołaj mógłby nie przyjść do Mikołaja w te święta? Dzięki temu nasz bohater będzie mógł walczyć o swoją sprawność z tak dużą werwą, jak do tej pory. 

Nasze dzieci marzą o zdrowiu….to prawda. Oczywista oczywistość, bez niego ciężko jest działać, uczyć się, bawić się i śmiać. Ale nasze dzieciaki mimo przeciwności losu…codziennie całymi sobą pokazują, że są aktywnymi, otwartymi i w jakiś sposób…zupełnie zwyczajnymi dzieciakami.
I marzenia też mają „zupełnie zwyczajne”.

Chcą najsłynniejszych lalek z fioletowymi włosami w swoich fotelikach, wyczyniających niesamowite ewolucje samochodów na swoich podłogach, zdalnie sterowanych żaglówek w swoich wannach.

Raz w roku w grudniu przychodzi taki moment, że samochodem załadowanym po dach –  pracownicy naszej fundacji ruszają na ścieżki całych Warmii i Mazur. Bagażnik aż ugina się od paczek, pachnie słodyczami i leśnym igliwiem. Fundacyjne auto ciężkie od prezentów sunie wolno jak sanie Mikołaja po śnieżnym jeziornym krajobrazie naszego województwa.

Po to by….piskom uciechy nie było potem końca! 

Te chwile, gdy rozdajemy świąteczne paczki naszym 480 podopiecznym –  wpisują się w naszą pamięć najpiękniejszymi błyszczącymi jak świąteczny papier literami. 

Radość tych chwil niesie nas i napędza do działania przez wiele następnych miesięcy. Ta radość to również Wasze dzieło kochani!

Wspieracie nas, jesteście z nami. Bierzecie udział w naszych akcjach, a te piękne świąteczne sceny, których jesteśmy świadkami –  to wspaniałe podziękowanie, wielki ukłon w Waszą stronę.

W tym roku również chcielibyśmy Wam o sobie przypominać i prosić Was o wsparcie.

Zaczynamy naszą Gwiazdkę z Przyszłością.  Liczymy że i w tym roku na fundacyjnych dziecięcych buziach pojawią się promienie zachwytu i nadziei, a po  chorych ciałach fundacyjnych dzieci przemkną te jedyne w swoim rodzaju pełne ekscytacji dreszcze „To już! Wspaniałe święta tuż tuż”. Kochani- to wszystko dzięki Wam! Do dzieła! Pomaganie jest równie ekscytujące!

Zastanawiasz się jak dołączyć do akcji Gwiazdka z Przyszłością? Masz wiele możliwości!

Wpłać pieniądze,

Załóż wirtualną skarbonkę. Podejmuj wyzwania, zapraszaj znajomych i #BawSieiPomagajzNami.

❅Dołącz do akcji „Skarbonka z Gwiazdką”– pobierz skarbonkę do wydrukowania i pokolorowania.

❅Postaw fundacyjną skarbonkę u siebie w salonie kosmetycznym, fryzjerskim, tatuażu, sklepie, firmie itd. Dostarczymy ci ją wraz z plakatem.

❅Wystawiaj przedmioty na licytacje. Dołącz do fundacyjnej grupy, licytuj, zaproś swoich znajomych i baw się dobrze.

❅Zorganizuj wirtualny kiermasz w swojej szkole, na uczelni lub w przedszkolu.

❅Zorganizuj zbiórkę słodyczy i zabawek, dzięki którym przygotujemy fundacyjnym  dzieciom prezenty.

Masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się pomysłami? Zadzwoń do nas: 89-539-74-04, lub skontaktuj się elektronicznie fundacja@przyszloscdladzieci.org

Piszcie w komentarzach jak chcecie pomóc dzieciom w te święta! Wspólnie Możemy Zrobić Więcej!

Agnieszka Porowska

W tej edycji są już z nami:

 • Przem-Gri Sp. z o.o.,
 • Salon Fryzjerski Matraccy w Olsztynie,
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Olsztynie,
 • Kawiarinia House Caffee w Olsztynie,
 • Kawiarnia Coffee Station w Olsztynie,
 • Restauracja Casablanca w Olsztynie,
 • Pizzeria Vicolo w Olsztynie,
 • Miejska Biblioteka nr 9 w Olsztynie,
 • Auto Części Junior
 • Hipermarket Auchan w Olsztynie,
 • Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie,
 • Szkoła Podstawowa nr 29 w Olsztynie,
 • Szkoła Podstawowa nr 25 w Olsztynie,
 • Szkoła Podstawowa nr 18 w Olsztynie,
 • Szkoła Podstawowa nr 10 w Olsztynie,
 • Szkoła Podstawowa nr 22 w Olsztynie,
 • Szkoła Podstawowa w Nidzicy,
 • Szkoła Podstawowa w Łęgajnach,
 • Przedszkole Miejskie nr 5 w Olsztyn
 • Przedszkole Miejskie nr 39 w Olsztyn

Może cię też zainteresować:

Dzięki wam to będzie udana Gwiazdka!

Dzielmy się dobrem. Możesz jeszcze wesprzeć akcję!

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU