Wszystkie dzieci wierzą w Świętego Mikołaja i czekają na niego. Nie wszystkie rodziny mogą sobie pozwolić na spełnienie świątecznych marzeń swoich dzieci. Warto o tym pamiętać i wesprzeć akcję Gwiazdka z Przyszłością. By żadne dziecko nie było smutne w te święta.

Wiele rodzin w naszym regionie potrzebuje naszego wsparcia zwłaszcza przed świętami.

Zastanawiasz się jak zaangażować się charytatywnie w tym okresie?

Datki na „Gwiazdkę z Przyszłością” możecie Państwo przekazać wpłacając na zbiórkę na stronie internetowej Fundacji.

Właśnie dla nich co roku Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” przygotowuje paczki. Dzięki przedsiębiorcom, którzy angażują się w pomoc, dzieci wraz z rodzicami otrzymują to, co najważniejsze, żeby mieć szczęśliwe święta.

— Święta to czas, w którym nikt nie powinien być smutny i nieszczęśliwy, w szczególności dzieci — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — To właśnie z myślą o nich przygotowujemy paczki, które mają sprawić, że uśmiech zagości na twarzach dzieci, że choć na chwilę zapomną o chorobach, bólu i trudnościach.

Dzięki ludziom o wielkich sercach, instytucjom, szkołom, firmom i przedsiębiorcom, możemy podarować dzieciom prezenty, o jakich marzą. Dzięki nim każdy z nas może być Świętym Mikołajem.

Cieszy, że takich firm i instytucji, które niosą pomoc jest wiele.

Urząd Miasta Olsztyna uruchomił zbiórkę, gdzie do wirtualnej skarbonki na stronie można wpłacić dowolną kwotę pieniędzy, za które Fundacja kupi wymarzone prezenty dzieciakom. Wydział Środowiska Urzędu Marszałkowskiego również dołączył do akcji. Pracownicy zbierali słodycze i zabawki, które zostały przekazane Fundacji.

Ale nie tylko urzędy i firmy włączają się do świątecznej akcji.

Los chorych dzieci nie jest obojętny uczniom Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie. Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele także zaangażowali się w świąteczną zbiórkę.

— Lubimy pomagać i cieszy nas to, że dzieci tak chętnie angażują się w akcje pomagania innym. Święta to czas, kiedy trzeba się dzielić z tymi, którzy mają trudności na co dzień. Pomagamy z potrzeby serca i chęci zrobienia dobrego uczynku — podkreśla Marta Kołak ze Szkoły Podstawowej nr 19.

— Zależy nam, żeby od najmłodszych lat kształtować u dzieci chęć pomocy innym. Tegoroczną zbiórkę połączyliśmy z Dniem Bajek. Założyliśmy skarbonkę wirtualną, do której można wpłacać pieniądze. Zbieramy słodycze i zabawki. Na 10 grudnia zaplanowaliśmy kiermasz świąteczny. Będziemy sprzedawać ciasta. Już 50 rodziców zadeklarowało chęć ich upieczenia. Młodsze dzieci też organizują kiermasz książek i gier. Chętnie dzielą się zabawkami i słodyczami, są pełne empatii. Cieszą się, że mogą pomóc, że dzięki ich zaangażowaniu chore dzieci będą miały radosne święta. Nasi uczniowie interesują się losem podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Rozmawiamy o działalności Fundacji, wchodzimy na stronę i czytamy informacje o dzieciakach. Martwią się o nie i chcą im pomagać. Czas pandemii jest trudny dla nas wszystkich, a nasi uczniowie podkreślają, że chore dzieci są w izolacji i nie mają możliwości zabawy czy kontaktu z innymi dziećmi. Dlatego tak bardzo chcą jak najwięcej uzbierać pieniążków, zabawek i słodyczy, by wywołać uśmiech na twarzach tych dzieci.

Do gwiazdkowej akcji włączyli się również olsztyńscy rzemieślnicy.

Przekazali swoje dzieła na licytację w fundacyjnej grupie na Facebooku – Mamy Moc Pomagania | Licytacje i akcje na rzecz dzieci.

— Pomagam z potrzeby serca. Uważam, że razem możemy zrobić więcej, im więcej osób podzieli się swoimi wyrobami, przekaże na licytacje jakieś rzeczy czy usługi, tym więcej uda nam się zebrać dla tych dzieci – mówi Natalia Załęska z firmy „Płonka”.

Po raz drugi włączyłam się do akcji Fundacji i przekazałam swoje wyroby na licytację. Dobrem trzeba się dzielić, szczególnie przed świętami trzeba mieć otwarte serca na innych. Pomaganie ma sens i sprawia, że czujemy się lepiej. Ważne jest, by pamiętać o innych ludziach, o tym, że ktoś ma gorzej, że potrzebuje naszego wsparcia. Nie bądźmy obojętni, pamiętajmy o tych, którzy dzięki nam mogą spędzić radosne święta. Niech szczęście z wizyty Świętego Mikołaja z prezentem pozwoli wierzyć, że święta to czas wyjątkowy, w którym wszystko się może zdarzyć.

Każdy gest pomocy jest bardzo ważny.

Dlatego zespół Fundacji „Przyszłość dla dzieci” organizuje już po raz kolejny akcję „Gwiazdka z Przyszłością”.

— W tym roku mamy do przygotowania 500 paczek i zrobimy wszystko, co w naszych siłach, żeby nasze fundacyjne dzieciaki miały okazję do chwili zwyczajnej, niefrasobliwej zabawy— mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Potrzebujemy też zebrać 105 tysięcy złotych, aby razem z życzeniami zdrowia przekazać także potrzebne leki i fundusze na rehabilitację chorych maluchów — dodaje koordynatorka akcji.

Joanna Karzyńska

Magdalena Sosnowska

Dowiedz się więcej:

Podejmij świąteczne wyzwanie. Podaruj chorym dzieciom chwile beztroski!

Ogłaszamy nadejście świąt! Pomagając sprawiasz, że są magiczne!

Gwiazdka z Przyszłością. Podarujmy dzieciom udane święta!

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU