Jeśli obecnie zastanawiasz się co możesz jeszcze dobrego zrobić przed końcem tego roku, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Dołącz do naszej gwiazdkowej akcji i spraw by najbliższe święta były naprawdę magiczne. Podaruj choremu dziecku prezent. Obdaruj go chwilą radości.

W przedświątecznym czasie nasza fundacja, obdarowuje chore dzieci,

przy aktywnej pomocy szkół, wolontariuszy, firm i instytucji.

Datki na „Gwiazdkę z Przyszłością” można przekazać wpłacając na zbiórkę na stronie internetowej Fundacji.

pomaganie jest super! Dołącz do nas!

Przewlekła choroba dziecka często rozbija rodziny, powoduje smutek i bezsilność. Patrzenie na cierpienie dziecka, pokrywanie wysokich kosztów leczenia lub rehabilitacji jest często ponad siły rodziców. Każdy gest pomocy, czasem po prostu dobre słowo, jest tu szczególnie ważne. Dla- tego Fundacja „Przyszłość dla dzieci” organizuje już po raz kolejny akcję „Gwiazdka z Przyszłością”. W tym roku chcemy przygotować paczki dla 500 fundacyjnych dzieci. Niech święta spędzą w radosnej atmosferze, ciesząc się z podarunków.

Jak co roku, przed świętami, w pogoni za prezentami dla bliskich, warto zatrzymać się na chwilę, zwolnić i pomyśleć o innych. Na całym świecie są przecież dzieci, dla których święta nie przerywają cierpienia. Los chorych dzieci nie jest obojętny uczniom SP1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy. Kolejny raz uczniowie i nauczyciele tej placówki chętnie zaangażowali się w świąteczną zbiórkę.

— Udział w takiej akcji to nauka bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, która przybliża dzieciom i młodzieży ideę wolontariatu, a chorym dzieciom może sprawić ogromną radość — mówi Małgorzata Sobotka, koordynatorka świątecznej zbiórki w SP1.

Pomaganie jest przecież łatwe!

— Dzieci bardzo chętnie angażują się w akcje pomagania, są otwarte i chcą sprawić radość. Zbieramy do puszek pieniążki, można też przynieść słodycze. Robimy też figurki gipsowe, szopki, aniołki i skrzydła anielskie. To w pewnym sensie lekcja pokory, bo zachorować może każdy z nas, zdrowie nie jest nam dane na zawsze. Nasze puszki zawsze przekazujemy pełne, bo każdy z nas wrzuca do nich ile może. Najważniejsze, że potrafi my się dzielić tym, co mamy, że dzieci wiedzą, że robią coś dobrego, że dzięki nim w te święta chore dzieci nie będą smutne. Chcemy wywołać uśmiech na ich twarzach i rozgrzać ich serduszka!

Joanna Karzyńska

Magdalena Sosnowska

Ponadto, może cię też zainteresować:

Ogłaszamy nadejście świąt! Pomagając sprawiasz, że są magiczne!

Gwiazdka z Przyszłością. Podarujmy dzieciom udane święta!

Wspólnie możemy zrobić więcej!

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU