Życie bardzo doświadczyło Nikodema może pomóc mu Twój 1% podatku. Chłopiec urodził się zdrowy, jednak w wyniku wypadku w wieku dwóch lat przestał się rozwijać. Zaniedbania rodziców sprawiły, że chłopiec jest ciężko chory. Opiekuje się nim babcia, dla której chłopiec jest sensem życia. Kobieta stara się jak może zapewnić wnukowi jak najlepsze warunki, jednak rehabilitacja i leczenie są kosztowne. Pomóżmy tej rodzinie, by zaznała choć odrobinę radości.

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

Nikodem potrzebuje wsparcia 1% podatku, by mieć szansę na lepszą przyszłość

Nikodem ma teraz 13 lat. Chłopiec urodził się zdrowy. Dopiero w wieku dwóch lat na skutek wypadku przestał się rozwijać. Diagnoza zabrzmiała brutalnie: mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy, padaczka lekooporna. Nikodem od tego czasu nie mówi i nie chodzi. Jego rodzice zostali pozbawieni praw rodzicielskich. Nikodemem opiekuje się babcia.


Nikuś jest bardzo chory. Często przebywamy w szpitalach – mówi płacząc. – Całe życie mamy pod górkę… Przez zaniedbania córki stan Nikosia jest taki. Mały do drugiego roku życia chodził, mówił. Potem spadł z łóżka… Opiekuję się nim od maleńkiego. Jestem przy nim w dzień i w nocy. Jest bardzo ciężko, bo Nikoś ma już 13 lat i waży 40 kilogramów. Ale nie oddam go i nie zostawię. Od kilku dni cały czas wymiotuje. Czuwam nad nim i najbardziej obawiam się, że może odejść… Nie potrafiłabym bez niego żyć. Jeśli jego zabraknie to ja nie mam już po co żyć…

Kosztowne leczenie Nikodema

Pani Zofia utrzymuje siebie i chłopca ze skromnej emerytury. Koszt leków dla chłopca to wydatek minimum 200 zł miesięcznie. Do tego dochodzą wydatki związane w szczególności z wizytami u lekarzy, dojazdy i zakup sprzętu i środków higienicznych. Babcia wozi też wnuczka regularnie do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Chłopiec jest też karmiony przez PEG.

Kocham go najbardziej na świecie i robię wszystko, by był szczęśliwy – tłumaczy babcia. – Nikoś lubi spacerować i jeździć tramwajami lub autobusami. Czasem wsiadamy i jedziemy do końca trasy a potem wracamy. Wtedy widzę uśmiech na jego twarzy. Lubi też oglądać bajki. Mimo, że Nikodem nie mówi to mamy ze sobą kontakt – wiem kiedy jest szczęśliwy a kiedy cierpi. Mamy ze sobą taką niewidzialną więź…
1% podatku fundacyjny baner z dziećmi

Do tej pory fundacja zrefundowała Nikodemowi okulary korekcyjne i leki na łączną kwotę 2500 złotych.

Nikodem  aktualnie potrzebuje pionizatora, który poprawi komfort jego życia. Na ten moment, babci Nikodema udało się uzyskać finansowanie kosztów rehabilitacji chłopca z funduszy europejskich, co podreperowało ich budżet, ale potrzeby Nikodema są ogromne.


Życie nas nie rozpieszcza – mówi płacząc pani Zofia. – Mam 70 lat i coraz trudniej jest mi się wnukiem opiekować, bo człowiek coraz starszy a sił ubywa. Nie stać nas też, żeby kupić wszystko czego Nikodem potrzebuje, żeby te jego życie było łatwiejsze i bez bólu. Od kilku dni nie śpię nocami, bo wnuczek ma cały czas odruch wymiotny. Nie jest łatwo, ale moja miłość do Nikosia daje mi siłę. Spotykamy tez na swojej drodze dobrych ludzi, życzliwych sąsiadów mamy, którzy zawsze pomogą mi pokonać schody z wózkiem. Jeszcze są ludzie, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny…

Każdy, kto rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT), może przekazać 1% podatku na rzecz Fundacji „Przyszłość dla dzieci”

Wystarczy w zeznaniu rocznym PIT wskazać naszą fundację. Państwa 1% ma ogromną moc, bo może pomóc w leczeniu i rehabilitacji Nikodema i innych podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Choroba i niepełnosprawność dziecka to ogromna tragedia dla jego opiekunów.  Samym im trudno jest podołać tym wszystkim wyzwaniom, ponieważ dużym problemem są wysokie koszty rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu i leczenia. Możemy pomóc tym dzieciom i ich rodzinom, przekazując swój 1%. To nic nie kosztuje, a wspiera ich w walce i daje nadzieję, że ich chore dziecko ma szansę na poprawę jakości życia.

Masz Moc!


Nikodem dużo już w swoim życiu wycierpiał. Dlatego teraz musimy dać mu szansę na lepsze życie — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”. — Razem możemy zdziałać o wiele więcej. Pomóżmy Nikodemowi i jego babci w przezwyciężaniu codziennych trudności. Życie doświadczyło już tak bardzo tego chłopca…  

Przekazując 1% swojego podatku naszej fundacji wspieracie Państwo leczenie, rehabilitację i zakup potrzebnego sprzętu. Ta pomoc bardzo wiele znaczy dla dzieci i ich rodzin. Sami nie są w stanie udźwignąć kosztów terapii i leczenia. Ich życie i tak jest wyjątkowo ciężkie i smutne. Uwolnijmy ich od troski o brak środków finansowych, sprawmy, by na ich twarzach zagościł uśmiech.

Twój 1 % podatku

Żeby przekazać 1 % podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już teraz można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887

Joanna Karzyńska

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU