Przedstawiamy wam Lenę, która niedawno dołączyła do grona naszych fundacyjnych bohaterów. Urodziła się jako wcześniak w 33 tygodniu ciąży. U dziewczynki zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę. Na co dzień Lenka boryka się też ze znaczną wadą wzroku. Ze względu na regularnie postępujące pogorszenie wzroku, okulary korekcyjne trzeba wymieniać nawet raz w roku. Ponadto, mama regularnie z nią dojeżdża do Zagórza na zabiegi.

Lena wymaga regularnej rehabilitacji zarówno ruchowej jak i wzroku. Aktualnie nasza podopieczna uczęszcza do publicznej Szkoły Podstawowej. Niestety potrzeby Leny wykraczają poza ilość zajęć usprawniających, jakie oferuje szkoła. Co najważniejsze, placówka nie daje możliwości Lence uczestniczyć w bezpłatnej rehabilitacji.

Tylko żmudna i kosztowna terapia ruchowa może zapewnić dziewczynce poprawę w codziennym funkcjonowaniu. Do tego dochodzą również koszty prywatnej rehabilitacji wzroku, badań i dojazdów do specjalistów. Rodzice postanowili zgłosić się do naszej fundacji, ponieważ wydatki związane z leczeniem i rehabilitacji Leny wykraczają poza możliwości finansowe rodziny.

Lena ma bardzo pogodne usposobienie i poczucie humoru. Z ogromnym zapałem stawia czoła w walce o samodzielność. Każdego dnia mocno kibicuje podopiecznej jej młodszy brat Kuba.

Wspólnie możemy zrobić więcej. Dodajmy mocy Lenie.