Podopieczni fundacji potrzebują Twojego wparcia! Właśnie takim wytrwałym maluchom jak Ula i Leoś pomagasz przekazując nam 1,5% podatku!

– Idź Leonku idź! Jak najpewniej, jak najprościej, jak najdalej przed siebie! – gdybyśmy mieli czarodziejką różdżkę, to po wykonaniu nią kilku gestów nad głową naszego fundacyjnego Leonka – tak pewnie byśmy zakrzyknęli.

Co prawda nie mamy czarodziejskiej różdżki, ale do końca kwietnia mamy MOC 1,5% podatku – Ula, Leonek i nasi dzielni podopieczni mają nadzieję, że wykorzystasz tę MOC!

Nasz dzielny trzyletni podopieczny walczy o każdy krok. Nóżki co prawda jeszcze trochę odmawiają mu posłuszeństwa, ale IDZIE MU CORAZ LEPIEJ. Leonek jest już w stanie chodzić prowadzony pod boczki czy przy meblach. To ogromnie cieszy, biorąc pod uwagę fakt, że chłopczykowi bardzo dużo czasu zabrała nauka siadania.
Leonek ma zdiagnozowane dziecięce porażenie mózgowe w połączeniu z upośledzeniem umysłowym. Ale chciałbym żyć tak jak inne dzieci! Kocha się bawić, lubi gdy coś gra i świeci, a on za pomocą przycisków decyduje co i kiedy. Coraz bardziej interesuje go świat

W te wakacje Leon w raz z rodziną odwiedził Bałtyk co sprawiło mu wiele radości. Fot. archiwum prywatne.

Jego walka o samodzielność ma postać różnych terapii, z których tylko część jest refundowana. Terapia SI, logopedyczna, ruchowa, terapia z komunikacji alternatywnej – ten maluch jest naprawdę zajęty. Ale cel jest jeden – Leoś ma zacząć chodzić.Byłoby to spełnienie marzeń samego Leosia jak i całej jego niezmiernie oddanej mu rodziny.

Dowiedz się więcej:

Nasza fundacyjna Ula to żywe srebro i poważna, dostojna księżniczka w jednym, bo kto by się tam ograniczał – przekaż 1,5% pomóż Uli i małym fundacyjnym bohaterom w ich trudnym zmaganiach o szczęśliwe dzieciństwo!

Ta rezolutna czterolatka kocha biegać, tańczyć, śpiewać, pływać… Jedyne co ją może ograniczyć w chęci podbijania świata to to, że malutka cierpi na zespół Klippa-Feila.

To zespół wad wrodzonych układu kostnego, który objawia się u Uli zrośnięciem żeber i deformacją odcinka kręgosłupa na odcinku szyjno-piersiowym. Ale jest szansa, żeby Ula rosła i rozwijała się bez przeszkód! W tym momencie dziewczynka jest pod stałą opieką wielu poradni specjalistycznych. Ponadto pomocą stałej, intensywnej rehabilitacji przygotowuje się do tego co nastąpi, gdy jeszcze trochę nabierze masy, mianowicie – gdy ta mała olsztynianka osiągnie 15 kg – Ulę czeka skomplikowana operacja w Białymstoku, po której będzie czekała ją długa rehabilitacja

Rezolutna Ula dołączyła do grona fundacyjnych dzieci, pod koniec ubiegłego roku.

Fot. archiwum prywatne

W tym momencie wszystkie działania koncentrują się na tym, by Ula do operacji poszła silna i jak najbardziej sprawna. Ula jako mała żywa drobinka pozostaje również na specjalnej wysokokalorycznej diecie, a każdy dodatkowy dekagram przybliża ją do tego ważnego dnia, dnia operacji.

– Coś, co miało być tylko zwykłą asymetrią niemowlęcą w przypadku naszej córeczki okazało się dość skomplikowaną wadą. Rezonans magnetyczny, którym została przebadana pokazał szereg nieprawidłowości, Ula w tym momencie musi żyć z galopującą skoliozą. Ale głęboko wierzymy, że dzięki solidnej opiece lekarskiej, licznym terapiom ruchowym i co najważniejsze : wyczekiwanemu zabiegowi Ula będzie mogła cieszyć się życiem jak inne dzieci. Trzymajcie za nas kciuki – mówi pani Natalia, jej mama.

Właśnie takim cudownym dzieciakom jak nasza urocza królewna Ula i dzielny Leonek pomagacie przekazując nam 1,5 procenta swojego podatku.

Agnieszka Porowska

Magdalena Sosnowska

Może cię też zainteresować: