Wtorek, 20 sierpnia 2019

Mateusz  Kobus

Podziel się:

Mateusz Kobus

7 lat / Olsztyn

Mateuszek jest wesołym chłopcem, u którego zdiagnozowano autyzm dziecięcy. Wymaga stałej opieki i obecności opiekuna, z tego powodu mama Mateuszka zrezygnowała z pracy zawodowej. Dziecko do 3 miesiąca życia rozwijało się prawidłowo. Po tym okresie rodzice zaobserwowali u Mateuszka obniżone napięcie mięśniowe i zaburzenia integracji sensorycznej. Kiedy rodzice dowiedzieli się o ostatecznej diagnozie choroby syna – autyzm przeżyli szok, ale postanowili zrobić wszystko aby mu pomóc. Samodzielnie, prywatnie zdecydowali się na pogłębienie diagnostyki syna, aby móc go leczyć. Jednak dojazdy na takie badania oraz ich koszty są znacznym obciążeniem domowego budżetu.
Mateuszek potrzebuje przede wszystkim regularnej terapii logopedycznej, rehabilitacji SI i innych zajęć wspierających jego rozwój. Chłopiec jest pod opieką kilku poradni specjalistycznych, w tym pod opieką pani dr Magdaleny Cubały - Kucharskiej opiekującej się dziećmi autystycznymi.
Po szeregu badań u Mateuszka stwierdzono także boreliozę. W styczniu 2016 r. chłopczyk korzystał z leczenia w komorze hiperbarycznej. Seria intensywnego natleniania wspomogła jego rozwój.
Dla rodziców Mateuszka każda nawet niewielka kwota pozwoli na jego dalsze leczenie i rehabilitację. Pomóżmy Mateuszkowi - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Mateusz Kobus.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!