Gwiazdka z Przyszłością to również Ty! Zaczynamy naszą gwiazdkową kampanię mocy i pomocy!

Zbiórka Podaruj dzieciom Gwiazdkę z Przyszłością
Gwiazdka z Przyszłością 2024

68 919 zł z 60 000 zł

115%

Gdyby każdy spadający na Ziemię płatek śniegu mógł przynieść zdrowie każdemu na świecie dziecku – byłoby wspaniale! Gdyby każde mignięcie pierwszej świątecznej gwiazdki na niebie, gwarantowało przyrost sił każdemu poszkodowanemu […]

NIECH TWOJA MOC PRZYNIESIE CHORYM DZIECIOM PIĘKNĄ, ŚWIĄTECZNĄ NOC! Łapcie naszą Gwiazdkę z Przyszłością! Przyłączcie się do najcieplejszej, pomocowej akcji!

Gdyby każdy spadający na Ziemię płatek śniegu mógł przynieść zdrowie i sprawność każdemu na świecie dziecku – byłoby wspaniale!

Gdyby każde mignięcie pierwszej świątecznej gwiazdki na niebie gwarantowało przyrost sił i witalności każdemu poszkodowanemu zdrowotnie maluchowi – to pewnie nie zwracalibyśmy się dziś do Was…

A jednak to robimy, bo wierzymy, a nawet wiemy, że taka prawdziwa moc płynie nie tylko i nie zawsze z natury, ale również z prawdziwej ludzkiej dobroci i solidarności. Płynie z Was.

I to jest fakt niezaprzeczalny, to jest wartość, o której po ponad 20 latach działania Fundacji Przyszłość dla Dzieci” nie musimy już nikogo przekonywać – magia Świąt to nie tylko pachnące igliwie i ogień w kminku, a ciepło Waszych gorących serc, na które również przy okazji kolejnej zbliżającej się Gwiazdki z Przyszłością liczymy.

Nasza praca w Fundacji to tysiące wzruszeń, setki wylanych łez. Zdarza się, że tych z bezsilności, ale również tych powodowanych niezwykle budującymi wydarzeniami. ( Tych łez szczęścia jest szczęśliwie dużo, dużo więcej!). Nasza praca w Fundacji to setki powodów, by chciało się chcieć i tysiące wspierających nas i kibicujących nam na co dzień przyjaciół. Dziękujemy Wam, że jesteście z nami.


   – Jak pewnie wiecie pod opieką mamy 515. chorych i niepełnosprawnych dzieci z całych Warmii i Mazur. Nasi podopieczni to dzieci w różnym wieku, w różnym stanie i z najróżniejszymi schorzeniami. To dzieci z Olsztyna, Giżycka, Działdowa i wielu innych pięknych zakamarków naszego regionu. To dzieci waszych znajomych, przyjaciół, czasem współpracowników. Wszak chyba każdy zna kogoś, kto ma potrzebujące pomocy dziecko, mówi Jarosław Tokarczyk prezes Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”


Niektórzy z naszych podopiecznych już cieszą się na myśl, że wkrótce śnieżna pierzynka otuli świat, wyciągają z szaf szale i rękawiczki, z tęsknotą rzucając okiem na stojące na strychu sanki.

Inne z „naszych” dzieci nie są w stanie do końca zrozumieć zmieniających się pór roku, czasem nie mogą o własnych siłach obrócić głowy, by sprawdzić skąd dobiega dźwięk świątecznych kolęd, nie mówiąc już o tym, że nigdy nie jeździły na prawdziwych sankach.

Podczas tej Gwiazdki otulmy opieką, czułością i uważnością WSZYSTKIE dzieci z Warmii i Mazur. Bo każde dziecko zasługuje, by nadchodzące Święta spędzić jak najpiękniej, jak najbezpieczniej, jak najlepiej. Każdemu dziecku należy się magia świąt.

Jak co roku, gdy robi się już nieco chłodniej, a świat wpada w jesienno-zimowy szeleszczący liśćmi rytm, zapraszamy Was do naszej najcieplejszej, najbardziej świetlistej akcji Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” – 500 świątecznych prezentów dla 500. naszych podopiecznych.

Na co dzień dość obszernie na naszej stronie, Facebooku, jak również w czasie wystaw i wydarzeń – relacjonujemy Wam sceny z życia Fundacji i opowiadamy o naszych wspaniałych dzieciach.

Opowiadamy m. in. o radosnej Lenie z Mrągowa, która mimo dziecięcego porażenia mózgowego, a następnie zdiagnozowanej padaczki, nie poddaje się i żyje aktywnie. Harcerstwo? Cheerleading? Nic nie jest dla niej nieosiągalne. Dziewczynka czerpie z życia pełnymi garściami. A Wy możecie ją wspierać w tych wspaniałych pasjach dołączając już dziś do Gwiazdki z Przyszłością – naszej zimowej akcji mocy i pomocy.

Wspominamy też o malutkim Mikołaju z Barczewa. Mikołaj urodził się z zespołem Downa, a to niesie za sobą cały szereg zdrowotnych komplikacji. Chłopiec ma chore serduszko. Potrzebuje stałego leczenia i rehabilitacji, które – mimo że jest jeszcze mały – bardzo dzielnie znosi. Mikołaj jest odważnym, otwartym i wesołym chłopcem. Nawet sobie nie wyobrażacie: jak on się potrafi cieszyć! I jak bardzo ucieszyłby się na widok pięknego prezentu.

Dla naszego Mikołaja – każdy z Was może stać się Mikołajem. Możesz zostać nim i Ty.

Dzielimy się z Wami również historią Wojtusia z Bartąga. Chłopczyk ma ogromne problemy ze wzrokiem – jest dzieckiem słabowidzącym z dużą nadwzrocznością. Pierwszy raz wyraźniej zobaczył świat, gdy miał dwa latka. Późna diagnoza spowodowała opóźnienie psychoruchowe. Wojtek wciąż musi się rehabilitować, aby nie odstawać w rozwoju od swoich rówieśników. Ale Wojtuś, tak jak każde dziecko w jego wieku, uwielbia opowieści o świętach, gwiazdkach i przemawiających ludzkim głosem w Noc Wigilijną zwierzętach. W tym roku wspólnie możemy sprawić, że te Święta będą dla niego jeszcze bardziej magiczne i nastrojowe! Dołącz do naszej akcji i spraw, ze chore oczka Wojtusia zalśnią w tym roku podwójnym blaskiem!


 – Życie rodzin, gdzie nawet jeden z domowników choruje zawsze jest walką. My pod fundacyjnymi skrzydłami mamy również takie rodziny, gdzie codziennej, intensywnej pomocy potrzebuje nawet troje dzieci. W takim ferworze ciężko czasem z namaszczeniem myśleć o budowaniu wspaniałej atmosfery świąt, a mimo to – nasi dzielni rodzice – starają się jak mogą. Czasami jednak i oni potrzebują wsparcia. W nadchodzące święta pomyślcie o naszych dzieciach, jak również o ich rodzicach i opiekunach, którzy lawirując między wizytami u specjalistów, operacjami i rehabilitacjami swoich dzieci, bohatersko stawiają w salonach choinki i szykują przysmaki, mówi Iwona Żochowska-Jabłońska dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”

Pomoc naszym dzieciom oznacza również pomoc ich rodzicom. To także dla nich przyłączcie się do naszej akcji. I niech moc tegorocznej Gwiazdki będzie z Wami! Pamiętajcie – MAGIA ŚWIĄT to właśnie Wy!

To ludzie i ich gorące serca są najważniejsi!

Dziękujemy Wam, że dzielicie się nimi!

Zastanawiasz się jak dołączyć do akcji Gwiazdka z Przyszłością? Masz wiele możliwości!

Wpłać pieniądze,

Załóż wirtualną skarbonkę. Podejmuj wyzwania, zapraszaj znajomych i #BawSieiPomagajzNami.

❅Postaw fundacyjną skarbonkę u siebie w salonie kosmetycznym, fryzjerskim, tatuażu, sklepie, firmie itd. Dostarczymy ci ją wraz z plakatem.

❅Wystawiaj przedmioty na licytacje. Dołącz do fundacyjnej grupy, licytuj, zaproś swoich znajomych i baw się dobrze.

❅Zorganizuj kiermasz w swojej szkole, na uczelni lub w przedszkolu.

❅Zorganizuj zbiórkę słodyczy, dzięki którym przygotujemy fundacyjnym  dzieciom prezenty.

Masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się pomysłami? Zadzwoń do nas: 89-539-74-04, lub skontaktuj się elektronicznie fundacja@przyszloscdladzieci.org

Piszcie w komentarzach jak chcecie pomóc dzieciom w te święta! Wspólnie Możemy Zrobić Więcej!

Agnieszka Porowska

Magdalena Sosnowska

Może Cię zainteresować

Dzięki wam to będzie udana Gwiazdka!

Dołącz do bohaterów Fundacji. Pomóż z potrzeby serca!

Podejmij świąteczne wyzwanie. Podaruj chorym dzieciom chwile beztroski!

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU