Bartek ma 8 lat, 1% podatku może mu pomóc w ciągłej walce o życie i zdrowie. Cały czas jest pod stałą opieką specjalistów, potrzebuje leczenia i zabiegów rehabilitacyjnych . Państwa 1% podatku podarowany Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci” może pomóc chorym dzieciom takim jak Bartek.

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

1% podatku – 8-letni Bartek ze Szczytna bardzo go potrzebuje.

Chłopiec choruje na zespół Leigha rzadką, genetyczną chorobę neurometaboliczną, degenerującą ośrodkowy układ nerwowy. Związana jest ze zmianami neurologicznymi.

Ogólnie do choroby doprowadzają mutacje, które skutkują występowaniem zaburzeń produkcji energii w mitochondriach. Problem ten sprawia, że dochodzi do zaburzeń funkcjonowania wielu różnych komórek organizmu. W przypadku zespołu Leigha najistotniejsze dysfunkcje dotyczą struktur układu nerwowego i dlatego u chorych występują przede wszystkim różne objawy neurologiczne.

Zespół Leigha to bardzo rzadka choroba genetyczna.

Występuje raz na 40 tysięcy żywych urodzeń. To choroba, która ujawnia się u dzieci już w wieku kilku miesięcy. Powoduje regres na wielu poziomach życia. Odbiera dziecku możliwość poruszania się, poznawania świata i komunikacji z otoczeniem. Kiedy rodzice Bartka usłyszeli diagnozę byli załamani.

To był najgorszy scenariusz dla ich małego synka, który z dnia na dzień stawał się coraz słabszy. Ich świat się zawalił, jednak dla dobra dziecka nie mogli się poddać. Zaczęła się codzienna walka o jego oddech, zdrowie i życie.

Choroba w  pierwszej kolejności atakuje układ oddechowo-krążeniowy. Powoduje zaburzenia w  procesach oddychania komórkowego, degenerując ośrodkowy układ nerwowy. Komórki ciała nie otrzymują tyle tlenu ile potrzeba, co prowadzi do ich obumierania. Wymaga stosowania specjalistycznego pożywienia podawanego przez sondę. Systematyczna rehabilitacja opóźnia postępy choroby. Chłopiec jest dwa razy w tygodniu rehabilitowany. Pozostaje też pod stałą pieką Szpitala Dziecięcego w Olsztynie oraz Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Rodzice robią wszystko by ich syn miał szansę na jak najlepsze życie.

Zakup sprzętu ułatwiającego oddychanie Bartusiowi, czy specjalistycznego wózka to ogromny koszt dla jego rodziny. Obecnie Bartuś najbardziej potrzebuje wsparcia w zakupie specjalistycznego wózka z koszem na respirator oraz zapewnienia systematycznej rehabilitacji.

Bartosza nie da się wyleczyć, można jedynie próbować opanować doskwierające mu dolegliwości i opóźnić następstwa choroby. Obecnie nasz mały bohater żywiony jest przez PEG-a, a w oddychaniu pomaga mu respirator. Kosztowna suplementacja oraz codzienna rehabilitacja pozwala łagodzić objawy choroby chłopca

Choroba dziecka to chyba jedno z najgorszych rzeczy, które mogą spotkać rodzica. Na cierpienie dziecka ciężko się patrzy… Rodzice Bartka z całych sił walczą o każ- dy dzień życia swojego syna. To nierówna walka z bezlitosną chorobą, ale mimo wszystko nigdy nie poddają się. Leczenie, badania, wyjazdy do szpitali i rehabilitacja są kosztowne.

Masz Moc! Użyj jej w szczytnym celu.

Zgodnie z zasadami każdy, kto rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT), może przekazać 1 % podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Wystarczy w zeznaniu rocznym PIT wskazać fundację czy stowarzyszenie, które chcemy wesprzeć.

W  przypadku 1% podatku  darczyńca nic nie traci, za to obdarowany, chociażby Bartek, zyskuje nieocenione wsparcie. Państwa 1% ma ogromną moc, bo może pomóc w leczeniu i rehabilitacji Bartka i prawie 500 chorych dzieci, podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”

— Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Bartka. Razem możemy zrobić wiele dobrego — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”.

— Nie bądźmy obojętni na problemy innych ludzi, a w szczególności chorych dzieci. Przekazując 1% swojego podatku naszej fundacji, pomagacie Państwo w walce z chorobą, wspieracie leczenie, rehabilitację i zakup sprzętu do tego potrzebnego. Ta pomoc wiele znaczy dla tych dzieci i ich rodzin. Warto zatem poświęcić chwilę i wypełnić odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym. Dla nas to niewiele, ale dla osób potrzebujących sporych kwota, to jedna cegiełka dalej w drodze do sukcesu.

Joanna Karzyńska

Magdalena Sosnowska

Pozostałe artykułu o 1% podatku:

Aurelia i inne chore dzieci potrzebują 1% podatku!

Podaruj 1% podatku. Pomóżmy Mateuszowi odzyskać zdrowie!

Odpisując 1% podatku, pomagacie nam pomagać

Aron walczy o każdy oddech. Pomóż mu przekazując 1% podatku

Możesz zrobić coś dobrego dla Kai. Podaruj 1% podatku

Przekaż 1% podatku. Wspólnie możemy pomóc Hani

Rodzeństwo z Giżycka, Wiktoria i Patryk to nasi nowi podopieczni. Podaruj 1% podatku

9-letnia Lenka z Mrągowa potrzebuje wsparcia. Przekaż 1% podatku

Żeby przekazać 1 procent podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU