Drogi Podatniku – czy już wykorzystałeś już MOC 1,5% podatku? Pamiętaj, że to właśnie teraz do końca kwietnia masz możliwość dodać MOCy potrzebującym dzieciom z regionu.

Właśnie takim dzielnym dzieciom jak nasza fundacyjna Marcelka pomagasz przekazując nam 1,5% swojego podatku.

Teraz kilka słów od tej małej, pracowitej, bohaterki

Jestem Marcelinka, mam 4,5 roku i kocham rysować i malować błyszczącymi mazakami oraz bawić się moimi ulubionymi figurkami, które układam sobie po swojemu w przeróżne konfiguracje. Uwielbiam też opowiadać obejrzane bajki, wszyscy mówią że mam wręcz genialną pamięć… Problem w tym, że ja je potem opowiadam głównie sobie. I w ogóle bawić się lubię też raczej tylko po swojemu i raczej oddzielnie. A gdy coś mnie zainteresuje….jestem w stanie skoncentrować się na sprawie 2-3 minutki, a potem lecę dalej, do innych swoich spraw. 

Zapytacie się dlaczego tak się dzieje? Bo jestem dziewczynką w spektrum autyzmu, a to u mnie oznacza, że na tą chwilę nie umiem jeszcze współdziałać i komunikować się tak jak większość dzieci w moim wieku. 

Specjaliści mówią, że jestem jednak autystką wysoko funkcjonującą i przy intensywnej pracy podczas różnych terapii moja mowa ruszy i będę w stanie rozmawiać sobie z rodzinką i innymi ludźmi. Wszyscy bardzo mi tego życzą i mówią, że będzie mi dużo łatwiej w życiu, gdy nauczę się komunikować, współodczuwać i reagować na pewne prośby. A ja nie mam powodów im nie wierzyć.

Marcelinka to nasz nowa podopieczna z Węgorzewa. Fot. archiwum prywatne

Dlatego dzielnie biorę udział w różnych terapiach. Czuwają nade mną m.in. psycholog, pedagog, logopeda i specjalista od terapii sensorycznej. A ostatnio – w związku z pogłębiającymi się problemami ze stópkami- również fizjoterapeuta. Niewykluczone, że niedługo będę mi potrzebne takie specjalne ortezy.

Ale zanim znów zaczniemy się martwić powiem Wam coś ekstra….gdy byłam maluchem zupełnie nie łapałam kontaktu wzrokowego z innymi, teraz idzie mi to już dużo, dużo lepiej, a to znak że wszystkie te terapie działają. To bardzo dużo dla mnie i moich bliskich znaczy!

Dowiedz się więcej:

6-letnia Amelka potrzebuje wparcia, by zawalczyć o spokojną przyszłość – ogromną pomocą dla tej małej wojowniczki będzie Twoje 1,5% podatku

Drogi Podatniku, wyobraź sobie, że to właśnie Amelka opowiada Ci o sobie…

Cześć! Jestem Amelka. Mimo, że urodziłam się z niedosłuchem, to wszyscy mówią, że bardzo rozmowna i odważna ze mnie dziewczynka.  Gdyby nie specjalistyczne badania, które w Polsce robi się niemowlętom – moi rodzice długo nie zorientowaliby się, że mi coś dolega.

Ale skoro już było wiadomo, że moje uszka nie pracują tak jak trzeba…Nie było na co czekać. Szybko skierowano mnie na wszczepienie implantów w Kajetanach. Od tego momentu zaczęłam reagować na otoczenie jeszcze lepiej i żywiej, a rodzice zauważyli różnicę. I wtedy zaczęła się moja walka, by dogonić rówieśników, co nieskromnie, powiem że mi się szybko udało.

Amelka z miejscowości Budry, Fot. archiwum prywatne

Teraz mam ponad sześć lat i „gadam jak najęta”. Wszystko idzie w bardzo dobrą stronę. Jednak żeby utrzymać dobrą passę potrzebuję stałych terapii – surdologopedycznej, logopedycznej, psychologicznej jak i fizjoterapeutycznej. Dlatego, że wada słuchu wpływa również na problemy z utrzymaniem równowagi.

Jednym z największych moich marzeń jest nareszcie nauczyć się jeździć na rowerze!🚲 Intensywnie rehabilitowana będę mogła powalczyć o to jeszcze w tym roku! Wiele zależy również od Was! Pomyślcie o mnie podczas tegorocznych rozliczeń PIT.

Przekaż bezcenne 1,5% podatku – Masz MOC by wesprzeć dzieciaki z regionu

Przeczytaj więcej historii naszych podopiecznych:

Ula, Leoś i ich fundacyjne koleżanki i koledzy potrzebują Twojego 1,5% podatku

Podaruj 1,5% podatku – Janek, Olek, Kuba, Adam i 515. podopiecznych Fundacji liczą na twoją pomoc

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU