Jeśli zastanawiasz się jak pomóc potrzebującym dzieciom, mamy dla ciebie dobrą wiadomość! Do końca kwietnia wpisz w swoim rozliczeniu PIT nasz numer KRS 0000148747, a Twoje 1,5% podatku powędruje do chorych i niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur, podopiecznych Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci”.

Zastanawiasz się jak pomóc potrzebującym dzieciom z Warmii i Mazur? – przekaż 1,5% Twojego podatku i pomóż mam czynić dobro

Antoś z Morąga jest dzielnym uczniem pierwszej klasy. Z polskiego i matematyki świetnie sobie radzi. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że wszystko jest idealnie. Jednak nawet tak zdolny chłopczyk jak Antoś, ma swoje problemy.

Autyzm, z którym żyje nie pozwala mu na szerszą skalę zaprezentować swoich talentów światu. Chłopiec nie bawi się z innymi dziećmi. Co więcej, mimo że pięknie recytuje sam przed sobą – nikt nie zmusi go wyjścia przed najmniejszą nawet publiczność. Często przyjmuje pozycję biernego obserwatora nie wchodząc w żadne relacje. Unika lekcji WF. Często też krzyczy i płacze z teoretycznie – niewielkiego powodu.

– Antek uwielbia zwierzęta, z naszym Pimpkiem  są prawie jak bracia. Synek uwielbia również konie, gdy jest u dziadków idzie do nich i wydaje się wtedy najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Myśleliśmy nawet o hipoterapii. Jednak ale wraz z diagnozą synka przyszło tyle innych wydatków, że wciąż musimy wybierać – opowiada pani Agnieszka, mama Antosia.

Antoś ma już wdrożoną terapię, wciąż jest też szczegółowo badany i diagnozowany


Chłopczyk, aby dobrze zaczął funkcjonować społecznie potrzebuje wsparcia psychologicznego i neurologicznego. Jako tydzień to wiele różnych spotkań ze specjalistami i terapii. A to dla jego rodziców nie lada wyzwanie logistyczne jak i finansowe.

– Już w przedszkolu Antoś miał z pewnymi dla nas „zwyczajnymi” rzeczami problemy. Wystarczyła kropla wody na ubraniu  i już była rozpacz. Antek żywi też szczególną awersję do kwiatów. Mimo że Antek mówi… Był czas że zupełnie się nie rozumieliśmy. Każde mówiło „swoim” językiem. On krzyczał na nas, a my na niego nie wiedząc co się w zasadzie dzieje. Teraz już wiemy, że Antoś jako osoba w spektrum autyzmu inaczej rozumie i czuje emocje. – mówi pani Agnieszka.

Dowiedź się więcej:

Gdy 17 lat temu Adrian przyszedł na świat i dostał 10 punktów w skali Apgar. Jego rodzicom mającym już wtedy dwóch zdrowych synów, nie przyszło do głowy z jakimi problemami w związku ze zdrowiem Adriana za kilka lat się będą mierzyć. 

Chłopiec późno zaczął chodzić, a chód ten wciąż był niestabilny i nieporadny. A potem stało się coś bardzo podłamującego. W okolicach dziewiątych urodzin Adrian raz na zawsze stracił władzę w nogach i usiadł na wózku.  A niedowład wciąż postępuje….i postępować będzie. Odpowiada za to rzadkie schorzenie – dystrofia mięśniowa typu Duchenne’a tj. choroba genetyczna, powodującą postępujący i nieodwracalny zanik mięśni.

Adrian ma też zdiagnozowaną padaczkę. Ratunkiem na zachowanie jak najdłużej sprawności i życie bez bólu jest dla chłopaka stała rehabilitacja.

–  Robimy dla syna co możemy, ale to wciąż wydaje się za mało. Adrianowi już słabną ręce, przy ostatniej wizycie u pulmonologa wyszło że płuca, mięśnie oddechowe też już są coraz słabsze.  Jednak nie poddajemy się, walczymy. Dopóki trwa życie, zawsze jest nadzieja – mówi jego tata. 

Adrian spod Iławy jest rehabilitowany prywatnie i na NFZ. W tym momencie jeździ też do szkoły do Kisielic, gdzie otrzymuje dodatkowe, fizjoterapeutyczne wsparcie. Rodzice chłopaka są w trakcie zmieniania mu wózka inwalidzkiego na większy, a w przyszłości….gdy Adrian straci moc w rękach, już muszą planować zakup elektrycznego

Zakup goni zakup, a ćwiczenia – kolejne ćwiczenia. Ale gdy jeździmy na kontrole do Warszawy, to widzimy co dzieje się z dziećmi, które ćwiczą mniej. Bardzo nie chcielibyśmy tego dla naszego syna – podkreśla jego tata.

Właśnie takim dzielnym dzieciom jak nasz fundacyjny Antek i Adrian pomagacie przekazując nam 1,5% swojego podatku.

Przeczytaj więcej historii naszych podopiecznych:

Przekaż 1,5% podatku i dodaj sił naszym podopiecznym. Poznajcie Liliankę i Filipa

Leoś i ich fundacyjne koleżanki i koledzy potrzebują Twojego 1,5% podatku

Podaruj 1,5% podatku – Janek, Olek, Kuba, Adam i 515. podopiecznych Fundacji liczą na twoją pomoc