Przekazany 1% podatku Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” daje chorym i niepełnosprawnym dzieciom takim jak Oliwia, szansę na leczenie, rehabilitację, wizyty u specjalistów i zakup sprzętu. Dzięki Państwa wsparciu dzieci mogą mieć nadzieję na poprawę stanu zdrowia i lepsze życie.

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

3-letnia Oliwia z Ełku bardzo potrzebuje pomocy 1% podatku

Pamiętajcie Państwo, że rozliczając się z urzędem skarbowym, każdy z nas może przeznaczyć 1% swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Wśród tych organizacji znajduje się też Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, która wspiera blisko 500 chore i niepełnosprawne dzieci z terenu naszego województwa.

Przekazując swój 1% pomagasz nam wspierać chore dzieci

Dajesz im siłę w leczeniu, rehabilitacji, zakupie sprzętu i leków. To łatwe, nic nie kosztuje, a świadczy o wielkim sercu. Kilka, czy kilkanaście złotych ofiarowanych przez wielu podatników składa się na sumę, dzięki której nasza Fundacja ma szansę nieść pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom.

Oliwka to blondyneczka o pięknych, dużych oczach. Ma 3 lata, jednak los od początku ciężko ją doświadcza.

— Cieszyliśmy się bardzo, kiedy dowiedzieliśmy się, że urodzi nam się córka — opowiada pani Marlena, mama dziewczynki.

— To była moja trzecia ciąża, dwóch starszych synów urodziło się zdrowych. Podczas ciąży lekarz prowadzący nie zauważył żadnych nieprawidłowości, dlatego ogromnym za- skoczeniem było dla nas, że córka urodziła się z wadami. Pokochaliśmy ją całym sercem, od pierwszego spojrzenia i od tego dnia zaczęła się nasza walka o jej życie i sprawność

Oliwia urodziła się z zespołem wad wrodzonych (zespół EEC) – 1% podatku doda jej sił!

W rezultacie przyszła na świat z rozszczepem wargi i podniebienia. Wystąpiły u niej również braki paluszków w dłoniach i stopach, a inne były zrośnięte.

Oliwka ma problemy skórne, dlatego jest również pod stałą opieką poradni dermatologicznej. Ma problemy ze słuchem i wzrokiem

W swoim krótkim życiu przeszła już sześć poważnych operacji, w tym usunięcie zajęczej wargi i korektę zrośniętych palców. — Kalendarz Oliwki jest na ten rok wypełniony — mówi pani Marlena.

— Czeka ją wiele zabiegów, wizyt w poradniach, szpitalach, u specjalistów.

Już w marcu jedziemy walczyć o jej słuch do Kajetan.

Oliwka bardzo przeżywa pobyty w szpitalach i badania. Boi się, bo wie, że łączy się to z różnymi zabiegami i bólem. Serce się kraje jak człowiek patrzy na cierpienie dzieci…

To najgorsze, co rodzica może spotkać. Cały czas walczymy, musimy walczyć, żeby Oliwka była jak najbardziej spraw- na i mogła normalnie funkcjonować w przyszłości.

Oliwka to radosna dziewczynka. Ma dwóch starszych braci: Kajetana i Oskara, którzy chętnie się nią opiekują. Tata jest jedynym żywicielem rodziny. Mama opiekuje się córką, jeździ z nią na wizyty, do szpitali i na zabiegi.

— Nasza kruszynka nie mówi, dlatego jest teraz pod opieką logopedy — opowiada mama Oliwki. — Długa i trudna droga przed nami. Ale każdy uśmiech córki wynagradza nam trudności i daje motywację do walki. Naszym największym marzeniem jest to, żeby Oliwka była jak najbardziej sprawna i zdrowa.

Trudna droga po zdrowie

Walka z chorobą i niepełnosprawnością wymaga nie tylko wielu poświęceń, ale też środków finansowych. Leczenie, rehabilitacja, wizyty u specjalistów, dojazdy i sprzęt to duże obciążenie dla domowego budżetu. Wspólnie możemy pomóc Oliwce i jej rodzinie w ich zmaganiach o zdrowie dziewczynki.

— Każdy rodzic chciałby dla swojego dziecka wspaniałej przyszłości. Kiedy rodzina oczekuje dziecka, marzy, że będzie zdrowe i szczęśliwe. Jednak nie zawsze jest tak, jak tego chcemy. Dlatego musimy im pomóc — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”.

— Nasza Fundacja zauważa ogromne problemy rodzin dzieci chorych i niepełnosprawnych, ich ograniczenia oraz kłopoty finansowe w codziennym życiu. Dbamy o to, by dzieci dotknięte przez los miały lepsze życie i więcej szans. Wszystkim tym, którym nieobojętne są ich potrzeby, zachęcamy do włączenia się w nasze inicjatywy. Te rodziny co- dziennie zmagają się z wieloma problemami

Dlatego pomagamy i wspieramy je, oni nie mogą sami borykać się z tymi trudnościami. Państwo możecie pomóc przekazując swój 1%. Dzięki pozyskanym funduszom możemy finansować zakup sprzętu, leczenie oraz wspomagać szeroko pojęty zakres rehabilitacji prawie 500 podopiecznych naszej Fundacji. Razem możemy zrobić więcej.

Pozostałe artykuły o 1% podatku:

1% podatku może wiele zrobić dla Dawida!

Aurelia i inne chore dzieci potrzebują 1% podatku!

Podaruj 1% podatku. Pomóżmy Mateuszowi odzyskać zdrowie!

Odpisując 1% podatku, pomagacie nam pomagać

Aron walczy o każdy oddech. Pomóż mu przekazując 1% podatku

Możesz zrobić coś dobrego dla Kai. Podaruj 1% podatku

Przekaż 1% podatku. Wspólnie możemy pomóc Hani

Rodzeństwo z Giżycka, Wiktoria i Patryk to nasi nowi podopieczni. Podaruj 1% podatku

9-letnia Lenka z Mrągowa potrzebuje wsparcia. Przekaż 1% podatku

Żeby przekazać 1 procent podatku, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Logo Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU